Blisko ludziObrońcy życia przeproszą za grzech aborcji. "Kobiety wybrały piętno śmierci"

Obrońcy życia przeproszą za grzech aborcji. "Kobiety wybrały piętno śmierci"

Obrońcy życia przeproszą za grzech aborcji. "Kobiety wybrały piętno śmierci"
Karolina Błaszkiewicz

29.05.2018 12:20, aktual.: 29.05.2018 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja Życie i Rodzina dostała zgodę na odmówienie modlitwy za grzech aborcji w Dzień Dziecka. Treść modlitwy jest bardzo emocjonalna – padają w niej mocne słowa względem osób, które dokonały aborcji i tych, którzy ich nie powstrzymali.

"Przepraszamy za ojców, którzy odrzucili odpowiedzialność za swoje poczęte potomstwo i pozwolili dokonać aborcji lub nawet do niej nakłaniali, za to, że nie wspierali matek swoich dzieci i nie walczyli o zachowanie życia swojego potomstwa! Przepraszamy za kobiety, które odrzuciły powołanie do bycia kochającą mamą, a wybrały piętno śmierci!" – czytamy w modlitwie ekspiacyjnej, czyli wynagradzającej za "grzech aborcji".

W tekście znalazło się też miejsce dla lekarzy przeprowadzających zabieg usunięcia ciąży – stających się "szafarzami śmierci" i dla polityków, którzy są za jego liberalizacją. "Bardziej słuchają ludzi, niż Ciebie i kompromisowo traktują ludzkie życie tolerując niesprawiedliwe prawo, które nie broni życia każdego człowieka!" – brzmi poświęcony im fragment.

Modlitwa za grzech aborcji zostanie odmówiona 1 czerwca. Zgodę na to wydał Wydział Duszpasterski KEP i namawia do odmówienia modlitwy wszystkie parafie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (102)