ycipk-3qtfzc

Oburzenie w Rosji na paradzie wojskowej. Zaprosili modelki zamiast weteranów

W Moskwie 9 maja odbyła się parada wojskowa, która wywołała skandal. Organizatorzy zaprosili na obchody Dnia Zwycięstwa modelki z Instagrama. Tym samym zabrakło miejsca dla niektórych weteranów II wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Defilada na Placu Czerwonym w Rosji
Defilada na Placu Czerwonym w Rosji (Forum)
ycipk-3qtfzc

Rosjanie 9 maja obchodzą Dzień Zwycięstwa, by upamiętnić 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji zorganizowano na Placu Czerwonym w Moskwie paradę wojskową. Uczestniczył w niej m.in. prezydent Władimir Putin.

Na moskiewskim placu było ponad 13 tysięcy żołnierzy i oficerów, którzy reprezentowali szeregi Federacji Rosyjskiej. Oprócz weteranów wojennych, zostały zaproszone znane instagramowe modelki - Sasza Markina i Elena Iosifowa.

ycipk-3qtfzc

Większość Rosjan była oburzona tym faktem, ponieważ zabrakło miejsc dla osób, które przysłużyły się krajowi. Zarzucają organizatorom, że woleli zaprosić celebrytki.

– Zamiast do weteranów, zaproszenia na paradę z okazji Dnia Zwycięstwa wysłano modelkom z Instagrama – czytamy na dailymail.co.uk.

Forum
Podziel się

Natomiast lokalna stacja Rain TV przedstawiła historię 93-letniej Marii Kasztanowej. Kobieta była więziona w nazistowskim obozie. Podano, że kobieta starała się o miejsce wśród gości na Placu Czerwonym. Jednak odmówiono jej zaproszenia.

ycipk-3qtfzc
Forum
Podziel się

Na dailymail.co.uk przeczytamy, że Nikolai Royanov z Rosyjskiego Związku Weteranów wyjaśnił, że zaproszenia na uroczystość przydzielała administracja prezydenta Władimira Putina.

Źródło: dailymail.co.uk

ycipk-3qtfzc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3qtfzc

ycipk-3qtfzc
ycipk-3qtfzc