Kilka dni temu sieć obiegł wpis mecenas Jolanty Budzowskiej, która specjalizuje się w sprawach dotyczących błędów medycznych. "Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r., sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjenta zmarła. Wstrząs septyczny" – napisała na Twitterze. Cała sprawa zyskała ogromny rozgłos, a na jej publiczny komentarz zdecydowała się m.in. Magda Mołek, która stwierdziła, że śmierci kobiety winne jest polskie państwo. Wpis w podobnym tonie zamieściła na Instagramie Kinga Rusin.
Kinga Rusin o konsekwencjach decyzji "bogobojnych polityków"
Kinga Rusin znana jest z tego, że często zabiera głos na temat bieżących i społecznie ważnych spraw. Nie inaczej było i w tym przypadku. Dziennikarka nie mogła przejść obojętnie obok tematu zmarłej w 22. tygodniu ciąży kobiety. Wpis, komentujący tę sprawę, postanowiła celowo zamieścić w dniu Wszystkich Świętych.
"Bogobojni politycy pójdą dziś na groby i będą się żarliwie modlić. Obyście wtedy mieli przed oczami tę kobietę, która zmarła przedwczoraj będąc w 22. tygodniu ciąży, bo czekano, aż obumrze jej śmiertelnie chory płód! Umarła i niestety wiele innych umrze, bo wy, religijni fanatycy, wyrachowani pisowscy politycy i członkowie pseudo-trybunału, stworzyliście okrutny system cierpień, który zamienił piękno dawania życia w koszmar" – napisała Rusin na swoim profilu na Instagramie.
Nie przebierała w słowach
Poruszona Kinga Rusin nazwała polityków rządzącej partii "zwykłymi idiotami i sadystami" i nakreśliła sytuację, w której postawili przede wszystkim kobiety, ale również lekarzy.
"W waszym fanatycznym systemie lekarze stanęli przed strasznym wyborem: ryzykować życie pacjentki w ciąży czy ryzykować trafieniem do więzienia w wyniku przepisów antyaborcyjnych i działań bezdusznych pisowskich prokuratorów. W waszym fanatycznym systemie kobiety nie tylko przeżywają piekło, zmuszane do rodzenia, skazanych i tak na śmierć, zdeformowanych płodów. One, będąc w ciąży, boją się czy w razie jakichkolwiek komplikacji ją przeżyją!" – stwierdziła Kinga Rusin.
Wpis dziennikarki opatrzony został przez nią wstrząsającym obrazkiem, na którym ciężarna kobieta kopie sobie grób pod nadzorem księży i lekarzy. W komentarzach pod postem fani Kingi Rusin dziękują jej za odwagę i za zabranie głosu w tej sprawie.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Piotr Kraśko: "Kinga Rusin jest dla mnie jak siostra. Sercem jestem po jej stronie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl