Trwa ładowanie...

Magda Mołek opublikowała zdjęcie znicza. "Tej śmierci winne jest polskie państwo"

Prawniczka Jolanta Budzowska poinformowała o śmierci pacjentki, która była w 22. tygodniu ciąży. Magda Mołek odniosła się do wpisu i podkreśliła, że są to skutki zaostrzenia prawa aborcyjnego w 2020 r.

Magda Mołek skomentowała wpis Jolanty BudzowskiejMagda Mołek skomentowała wpis Jolanty BudzowskiejŹródło: AKPA, fot: AKPA
d47aflm
d47aflm

- Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r., sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjenta zmarła. Wstrząs septyczny - napisała prawniczka Jolanta Budzowska na Twitterze. Jej post odbił się szerokim echem w mediach. Głos zabrała również Magda Mołek.

Magda Mołek o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Magda Mołek jest bardzo poruszona sytuacją, którą opisała Budzowska. Dziennikarka opublikowała na Instagramie zdjęcie znicza.

- Dość torturowania Polek!!! W jednym z polskich szpitali zmarła Kobieta w 22. tygodniu ciąży. Diagnoza: bezwodzie. To wada płodu zagrażająca zdrowiu i życiu ciężarnej. Lekarze (ze strachu? z konformizmu? z głupoty?) czekali jednak aż płód obumrze. Obumarł. Zmarła (!!!) też pacjentka, bo wdało się zakażenie. To mogła być jedna z nas! Twoja siostra, przyjaciółka, córka, matka, żona, partnerka, synowa, sąsiadka. Każda z nas! - zaczęła swój wpis prezenterka.

d47aflm

Mołek nie ma wątpliwości, że to polskie państwo jest odpowiedzialne za śmierć kobiety. Jej zdaniem do tego dramatycznego zdarzenia przyczyniła się decyzja o zaostrzeniu prawa aborcyjnego w październiku 2020 r.

- Tej śmierci winne jest państwo polskie, które rękami swych fanatycznych przywódców i wyznawców zblatowanych z klerem, ustanawiając drakońskie prawo antyaborcyjne, skazuje polskie kobiety na tortury!!! Wszystko do Was wróci! Prędzej, niż przepuszczacie. Nie zapomnijmy o tej Kobiecie, o Jednej z Nas. Wyrazy współczucia dla Najbliższych - napisała.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny opublikował wyrok o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

d47aflm

TK stwierdził, że przepis pozwalający na przerwanie ciąży, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby, jest sprzeczny z konstytucją

Po ogłoszeniu wyroku społeczeństwo wyszło na ulice, pokazując, że nie zgadza się na zaostrzenie prawa aborcyjnego. Strajki Kobiet odbywały się w każdym dużym mieście, ale również w mniejszych miejscowościach i na wsiach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wyrok TK o wyższości prawa polskiego. Czarnek: TSUE przekracza swoje kompetencje

d47aflm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47aflm