Trwa ładowanie...
d4bufi1

Oddała 3-latce szpik. Dziewczynka sypała kwiaty na jej ślubie

Mała Amerykanka Skye pokonała nowotwór dzięki przeszczepowi szpiku kostnego od Hayden. Obie spotkały się w przededniu zaślubin tej drugiej. Wzruszające zdjęcia już z samej ceremonii obiegły świat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skye i jej dawczyni Hayden
Skye i jej dawczyni Hayden (Facebook / Hayden Ryals)
d4bufi1

Skye Savren-McCormick nie miała roku, gdy zapadła na rzadki rodzaj białaczki - taki, który występuje u niemowląt i małych dzieci. Walka o życie dziewczynki rozpoczęła się w 2016 r. Lekarze zgłosili się wtedy do Hayden Hatfield Ryals. 23-letnia wówczas kobieta nie wahała się ani chwili.

– Miałam wiele problemów. Wiedziałam, że muszę zrobić coś ze swoim życiem. Chciałam mieć cel. Po rozmowie z koordynatorem programu dawców szpiku zadałam sobie pytanie: A może właśnie to jest moim celem? – opowiada Hayden. Szpik oddawała dwukrotnie. Za drugim razem w chwili, kiedy organizm Skye napotkał komplikacje.

d4bufi1

W czasie leczenia dziewczynki, Ryals dużo o niej myślała i wreszcie podjęła decyzję, by się z nią skontaktować. Zgodnie z umową, mogła to zrobić rok po transplantacji. Kobieta odczekała ten okres i napisała do rodziny 3-latki. Po wymianie kilku wiadomości, dawczyni zaproponowała, by dziecko rzucało kwiaty na jej ślubie.

Jak podaje telewizja ABC, Skye i Hayden poznały się w trakcie próby ślubu. I był to bardzo wzruszający moment. – Upadłam na kolana i mogłam się tylko uśmiechać – mówi panna młoda. Emocje sięgnęły zenitu podczas ceremonii. Fotografie, które wtedy powstały, chwytają za serce. – Hayden zawsze będzie częścią naszego życia. Uratowała naszą córkę – mówią rodzice zdrowej już 3-latki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bufi1

Podziel się opinią

Share
d4bufi1
d4bufi1