Blisko ludziOdetkaj odpływ w kilka sekund. Sprawdź ten niezawodny sposób

Odetkaj odpływ w kilka sekund. Sprawdź ten niezawodny sposób

Odetkaj zapchany zlew
Odetkaj zapchany zlew
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok

13.10.2022 15:42, aktual.: 14.10.2022 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zatkany odpływ to prawdziwy koszmar. Dwoimy się i troimy, żeby go odetkać, ale nie każdy sposób jest skuteczny. Popularna TikTokerka postanowiła podzielić się sprawdzonym rozwiązaniem. Dzięki tej metodzie pozbędziesz się problemu w zaledwie kilka sekund.

Jeżeli funkcjonuje prawidłowo, woda powinna płynnie dostawać się do rur. Bardzo często zdarza się jednak tak, że zamiast na bieżąco spływać, zatrzymuje się w zlewie. Co gorsza, następstwem tego procesu jest cofanie się wody i bardzo nieprzyjemny zapach. Dlatego, jak tylko zauważysz problem, działaj niezwłocznie.

Tak odetkasz zapchany zlew

O tym, jak powszechnym problemem jest zatkany zlew, doskonale wie popularna TikTokerka o osobliwym nicku washy_wash. Użytkowniczka platformy postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami sposobem na odetkanie zapchanego odpływu. Jest niezawodny i sprawdza się błyskawicznie. Będziesz potrzebować tylko trytytki i nożyczek. Natnij trytytkę w kilku miejscach, po przekątnej. Tak pociętą, mocno trzymając, włóż do odpływu. Wyciągnij po kilku sekundach. Powinna zebrać ze sobą wszystkie zanieczyszczenia. "To tani sposób, który możesz potem powtarzać" - dodała ekspertka.

Domowe sposoby na zatkany zlew

W przypadku problemu zatkanego zlewu bardzo ważna jest profilaktyka. Najlepiej zawczasu zadbać o to, żeby do takich sytuacji nie dochodziło. Jak to zrobić? Przede wszystkim nie wyrzucać resztek do zlewu ani nie wlewać do odpływu tłuszczu. Nie zawsze jednak uda się zapobiec katastrofie i trzeba sobie wówczas jakoś z zapchanym odpływem poradzić.

W takim przypadku na pewno sprawdzą się środki chemiczne, ale warto skorzystać z tego, co w domu już się ma. Do zlewu wlej pół szklanki octu i wsyp pół szklanki sody oczyszczone. Zatkaj odpływ i pozostaw na 30 minut. Po tym czasie obficie spłucz. Świetnie sprawdzi się także woda i sól. Wsyp do zlewu łyżkę soli i zalej gorącą wodą. Taka mieszanka powinna udrożnić odpływ.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także