Blisko ludziZwiń w kulkę i połóż przy zlewie. Gospodynie sobie chwalą

Zwiń w kulkę i połóż przy zlewie. Gospodynie sobie chwalą

Kulka z folii aluminiowej odmieni twoje życie
Kulka z folii aluminiowej odmieni twoje życie
Źródło zdjęć: © WP
04.10.2022 12:58, aktualizacja: 04.10.2022 16:57

Folia aluminiowa ma więcej zastosowań, niż można byłoby się spodziewać. Sprawdza się świetnie nie tylko jako opakowanie na kanapki, ale pomaga również w codziennych porządkach. Jak skutecznie z niej korzystać?

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej codziennego funkcjonowania. Można zapakować w nią kanapki, ciasta, czy usunąć za jej pomocą paznokcie hybrydowe. Używana jest także w salonach fryzjerskich, jako pomoc w procesie farbowania włosów. Mało kto wie, że świetnie sprawdza się także w kuchennych porządkach.

Zrób kulkę z folii aluminiowej

Folia aluminiowa doskonale sprawdzi się jako pomoc w codziennych porządkach. Umieść ją przy zlewie, a pozbędziesz się wielu problemów. Wystarczy urwać kawałek folii, zgnieść go i uformować kulkę. Tak przygotowaną, można czyścić garnki i patelnie. Jest niezawodna w usuwaniu zaschniętego brudu.

To jednak niejedyne zastosowanie folii aluminiowej w kuchennych porządkach. Zatkany zlew to prawdziwa zmora gotujących w domu. Jak temu zapobiec? Zanim wylejesz resztki tłuszczu do zlewu, wyłóż otwór folią aluminiową. Poczekaj, aż płyn ostygnie i wyrzuć folię do kosza. W ten sposób nie zapcha odpływu. Posiadasz zmywarkę? Przed włączeniem programu myjącego, włóż do maszyny kulkę z folii aluminiowej. Naczynia i sztućce będą wyglądały jak nowe! Będą lśniące i pozbawione smug.

Nie piecz w folii aluminiowej

Przez wiele lat folia aluminiowa używana była także do pieczenia rozmaitych potraw. Ryby pieczone w folii robiły prawdziwą furorę. Jednak od pewnego czasu stanowczo odradza się stosowanie jej w przygotowywaniu jedzenia. Wszystko przez toksyny, które mogą przenikać do jedzenia. Badania przeprowadzone przez prof. Bassoniego z egipskiego Uniwersytetu w Ain Shams wykazały, że podczas pieczenia w folii, do żywności trafia więcej aluminium, niż pozwala poziom wskazany przez Światową Organizację Zdrowia.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta