Blisko ludziFetor ze zlewu ulotni się w mig. Rozpuść jedną sztukę

Fetor ze zlewu ulotni się w mig. Rozpuść jedną sztukę

Niecodzienne zastosowanie kapsułki do prania
Niecodzienne zastosowanie kapsułki do prania
Źródło zdjęć: © via Getty Images
29.08.2022 10:10, aktualizacja: 29.08.2022 11:44

Od czasu do czasu rury, które są połączone z naszym zlewozmywakiem, wymagają przeczyszczenia, aby pozbyć się m.in. zalegających resztek oraz przykrego zapachu. Jeżeli z naszego zlewu ulatniają się niemiłe dla nosa zapachy, przed wzywaniem hydraulika warto wypróbować tę sztuczkę.

Zatkany zlew nie jest niczym przyjemnym. Ulatniający się nieprzyjemny zapach jest skutkiem zalegających w rurach bakterii - dlatego tak ważne jest, aby czyścić je regularnie. Aby zadbać o zlew, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Jedną z nich jest sposób, w jaki można zwalczyć uciążliwe zapachy bez konieczności wzywania hydraulika.

Tak zapomnisz o brzydkim zapachu. Ten trik robi furorę w sieci

Okazuje się, że świetnym sposobem na to, by pozbyć się przykrych zapachów, jest wykorzystanie... kapsułki do prania ubrań. Wystarczy, że umieścimy ją w zlewie i zalejemy gorącą wodą, do momentu, aż się całkowicie rozpuści. Kapsułki nie są tak toksyczne, jak większość środków przeznaczonych do udrażniania rur, po których konieczne jest wietrzenie całej kuchni. Pamiętajmy jednak, że ta metoda sprawi jedynie, że pozbędziemy się na pewien czas nieprzyjemnych zapachów - udrożnianie rur to już zupełnie inna bajka!

Jak dbać o zlewozmywak? Oto domowe sposoby

Jeżeli akurat nie używamy kapsułek do prania, inną metodą na zlikwidowanie przykrych zapachów jest użycie mieszanki soli i cytryny. Wystarczy, że wsypiemy odrobinę przyprawy do odpływu i zalejemy ją sokiem z cytryny. Po 20 minutach zalewamy wszystko gorącą wodą.

Oprócz pozbywania się nieprzyjemnych woni pamiętajmy o właściwej dezynfekcji. Świetnym wyjściem z sytuacji jest wykorzystanie octu i sody oczyszczonej. Do odpływu wsypujemy szklankę sody i zalewamy ją dwiema szklankami gorącej wody. Po 10 minutach wsypujemy kolejną szklankę sody i wlewamy 200 ml octu. Po chwili powinniśmy usłyszeć bulgotanie i zobaczyć tworzącą się pianę - dobrze jest wcześniej zatkać odpływ korkiem lub szmatką. Po 20 minutach zalewamy odpływ ciepłą wodą.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta