UrodaOdżywka do włosów – w ten sposób poprawisz jej działanie

Odżywka do włosów – w ten sposób poprawisz jej działanie

Odżywka do włosów – w ten sposób poprawisz jej działanie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
07.11.2017 12:49, aktualizacja: 07.11.2017 15:54

Cienkie i delikatne włosy nie przetrwają zimy bez odżywki. Odruchowo nakładamy ją na głowę pod prysznicem, nie zawsze zastanawiając się nad tym, jak to robimy. Aby odżywka do włosów zadziałała lepiej, pamiętaj o kilku prostych wskazówkach. Proponujemy kilka trików, które w połączeniu z dobrymi i lekkimi odżywkami zaskoczą efektami.

Jak prawidłowo nawilżyć włosy na końcach?

Zdarza się, że mimo dobrej odżywki i odpowiedniego czasu aplikacji włosy po wysuszeniu u nasady są matowe i przyklapnięte, a na końcókach - suche. Może być to wina zbyt ciężkiego kosmetyku. Jeśli masz cienkie włosy, nie zapominaj o osuszeniu końcówek włosów przed nałożeniem odżywki. Choć stosujemy ją często, czasem umyka nam fakt, że wilgotne włosy u nasady wchłoną więcej kosmetyku niż całkiem mokre końce. W ten sposób odżywka spływa z nich razem z nadmiarem wody, zamiast dobrze się wchłonąć.

Niewielka ilość odżywki – czyli jaka?

Instrukcja użycia, którą znajdziemy na prawie wszystkich opakowaniach odżywek do włosów, mówi o dość tajemniczej "niewielkiej ilości" kosmetyku, który mamy nałożyć na włosy dla optymalnego działania. Z tym, że dla jednej osoby niewielka ilość jest równa objętości wisienki, a dla innej mandarynki. Niewielka ilość to ta pierwsza opcja, przy czym przyjmuje się ją dla włosów średniej długości o przeciętnej gęstości. Taka ilość odżywki to jedna doza. Jeśli masz skłonność do nakładania większej dawki, najlepszą opcją będzie opakowanie odżywki do włosów z dozownikiem. Problem rozwiązany.

Najlepsze odżywki, które będziesz stosować cały rok

Idealna odżywka to taka, którą swobodnie zastosujesz przez cały rok, nie obawiając się o to, czy nie obciąży włosów. Lekkie odżywki nawilżające są najlepszą odpowiedzią na suche powietrze w biurze, ogrzewanie, czapki i porywisty wiatr, które powodują ich łamliwość i wypadanie. Nawilżone włosy są mniej podatne na uszkodzenia, a pielęgnacja połączona ze starannym oczyszczaniem pomoże dotrwać do wiosny. Lekkie formuły odżywek czasami zastępujemy maską do włosów. Niestety jest to błąd, a wskazówki dotyczące częstotliwości nakładania tych kosmetyków nie wzięły się znikąd. Odżywka – po każdym myciu, maska – raz na tydzień.

Jak nie nakładać odżywki do włosów?

Nigdy nie wcieraj odżywki w nasadę włosów, bo będą wyglądać płasko. Odsączając nadmiar wody przed aplikacją, nie trzymaj ręcznika na włosach zbyt długo, bo może to spowodować ich matowienie. Wreszcie, zanim je wysuszysz, także odczekaj, aż będą wilgotne, a nie mokre. Ważne, aby nie spłukiwać odżywki do włosów gorącą wodą, ale letnią.

Do czego jeszcze przydaje się odżywka do włosów?

Ciekawostką jest, że odżywkę do włosów zastosujemy także jako wspomaganie depilacji. Skutecznie zmiękczy włoski na przykład na nogach, dzięki czemu łatwiej osiągniemy efekt gładkiej skóry.