ycipk-1uvw8t

Oksybrazja (oxybrazja). Peeling tlenowo-wodny dla delikatnej skóry

Oksybrazja (oxybrazja) to zabieg tlenowo-wodny będący alternatywą dla tradycyjnej mikrodermabrazji. Rekomendowany jest głównie dla osób z cerą delikatną i wrażliwą, która nie może zostać poddana bardziej inwazyjnym peelingom. Jak przebiega oksybrazja?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oksybrazja pozwala na redukcję blizn i rewitalizuje skórę.
Oksybrazja pozwala na redukcję blizn i rewitalizuje skórę. (Shutterstock.com)
ycipk-1uvw8t

Oksybrazja - na czym polega zabieg?

Oksybrazja to jedna z odmian mikrodermabrazji obok bardziej inwazyjnych metod, takich jak mikrodermabrazja diamentowa czy mikrodermabrazja korundowa. Stworzona została z myślą o osobach ze szczególnie wrażliwą cerą. I chociaż jej skuteczność może być nieco niższa niż w przypadku tradycyjnych odmian mikrodermabrazji, to dla wielu osób jest to jedyny ratunek.

Oksydermabrazja nazywana jest również peelingiem tlenowo-wodnym. Wykorzystuje strumień powietrza i tlenu do oczyszczenia skóry za pomocą wysokiego ciśnienia.

ycipk-1uvw8t

Oksydermabrazja - efekty

Oksybrazja najczęściej stosowana jest w obrębie twarzy, jednak można ją wykonać również na szyi, dekolcie i górnej części pleców. Oksybrazja pozwala pozbyć się zaskórników oraz redukuje blizny po trądziku. Zwalcza drobne krostki, zwęża pory, spłyca zmarszczki i usuwa przebarwienia powstałe na skórze.

Zabiegowi oksybrazji mogą poddać się osoby z rozszerzonymi naczynkami, nadmiernym łojotokiem, zmęczoną i szarą skórą, łuszczycą oraz trądzikiem. Oksybrazja ma również działanie rewitalizujące, nawadnia i dotlenia skórę oraz tonizuje. Jest to jeden z tzw. zabiegów bankietowych, które bez efektów ubocznych błyskawicznie poprawiają wygląd skóry, odmładzają ją i nadają świeży wygląd.

ycipk-1uvw8t

Oksybrazja - przebieg zabiegu

Zabieg oksybrazji jest całkowicie bezbolesny i dodatkowo przyjemny dla pacjentki, ponieważ odczuwa się miłe uczucie orzeźwienia spowodowanego rozpyloną solą fizjologiczną. Oksybrazja przebiega niemal bezdotykowo i wykonywana jest za pomocą specjalnego aparatu przypominającego długopis.

Z aparatu pod wysokim ciśnieniem wypychany jest tlen. Osiąga on prędkość 200 metrów na sekundę, jednak mimo to zabieg jest całkowicie bezbolesny. Osoba wykonująca zabieg oksybrazji umieszcza aparat w odległości około centymetra od skóry i rozpoczyna oczyszczanie. Pacjentka zwykle ma na sobie specjalne okulary ochronne lub płatki kolagenowe. Pod wpływem działania tlenu martwe komórki naskórka ulegają oderwaniu od skóry i są natychmiast usuwane.

Po zabiegu oksybrazji

ycipk-1uvw8t

Efekty oksybrazji widoczne są już po pierwszym zabiegu. Nie powoduje on praktycznie żadnych efektów ubocznych. Skóra nie ulega zaczerwienieniu ani nie pojawiają się obrzęki. Aby osiągnąć w pełni zadowalający rezultat, zwykle potrzeba zabieg oksybrazji powtórzyć kilka razy. Jest to ważne szczególnie w przypadku cery tłustej, która jest bardziej odporna na działanie peelingu tlenowo-wodnego.

Oksybrazja - przeciwwskazania

Oksybrazja to zabieg, któremu może zostać poddany praktycznie każdy. Nie wywołuje on żadnych efektów ubocznych, nie pojawiają się zasinienia ani obrzęki, a także nie jest wymagany okres rekonwalescencji, dzięki czemu zabieg może być wykonywany tuż przed ważnymi wydarzeniami. Oksybrazja może być stosowana u kobiet w ciąży i osób z wieloma chorobami, które uniemożliwiają stosowanie innych zabiegów kosmetycznych.

ycipk-1uvw8t

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania dla stosowania oksybrazji. Nie powinna ona być wykonywana u osób z ostrymi ropnymi stanami zapalnymi skóry oraz z opryszczką i innymi chorobami zakaźnymi skóry. Dodatkowo, nie jest ona zalecana dla osób z zapaleniem zatok, ponieważ wydzielana w procesie oksybrazji mgiełka mogłaby nasilić objawy choroby. Nie zaleca się również stosowania zabiegu u osób przeziębionych.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1uvw8t

ycipk-1uvw8t
ycipk-1uvw8t