UrodaOksybrazja (oxybrazja). Peeling tlenowo-wodny dla delikatnej skóry

Oksybrazja (oxybrazja). Peeling tlenowo-wodny dla delikatnej skóry

Oksybrazja (oxybrazja) to zabieg tlenowo-wodny będący alternatywą dla tradycyjnej mikrodermabrazji. Rekomendowany jest głównie dla osób z cerą delikatną i wrażliwą, która nie może zostać poddana bardziej inwazyjnym peelingom. Jak przebiega oksybrazja?

Oksybrazja (oxybrazja). Peeling tlenowo-wodny dla delikatnej skóry
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Anna Bator

02.07.2018 | aktual.: 10.03.2019 19:14

Oksybrazja - na czym polega zabieg?

Oksybrazja to jedna z odmian mikrodermabrazji obok bardziej inwazyjnych metod, takich jak mikrodermabrazja diamentowa czy mikrodermabrazja korundowa. Stworzona została z myślą o osobach ze szczególnie wrażliwą cerą. I chociaż jej skuteczność może być nieco niższa niż w przypadku tradycyjnych odmian mikrodermabrazji, to dla wielu osób jest to jedyny ratunek.

Oksydermabrazja nazywana jest również peelingiem tlenowo-wodnym. Wykorzystuje strumień powietrza i tlenu do oczyszczenia skóry za pomocą wysokiego ciśnienia.

Oksydermabrazja - efekty

Oksybrazja najczęściej stosowana jest w obrębie twarzy, jednak można ją wykonać również na szyi, dekolcie i górnej części pleców. Oksybrazja pozwala pozbyć się zaskórników oraz redukuje blizny po trądziku. Zwalcza drobne krostki, zwęża pory, spłyca zmarszczki i usuwa przebarwienia powstałe na skórze.

Zabiegowi oksybrazji mogą poddać się osoby z rozszerzonymi naczynkami, nadmiernym łojotokiem, zmęczoną i szarą skórą, łuszczycą oraz trądzikiem. Oksybrazja ma również działanie rewitalizujące, nawadnia i dotlenia skórę oraz tonizuje. Jest to jeden z tzw. zabiegów bankietowych, które bez efektów ubocznych błyskawicznie poprawiają wygląd skóry, odmładzają ją i nadają świeży wygląd.

Oksybrazja - przebieg zabiegu

Zabieg oksybrazji jest całkowicie bezbolesny i dodatkowo przyjemny dla pacjentki, ponieważ odczuwa się miłe uczucie orzeźwienia spowodowanego rozpyloną solą fizjologiczną. Oksybrazja przebiega niemal bezdotykowo i wykonywana jest za pomocą specjalnego aparatu przypominającego długopis.

Z aparatu pod wysokim ciśnieniem wypychany jest tlen. Osiąga on prędkość 200 metrów na sekundę, jednak mimo to zabieg jest całkowicie bezbolesny. Osoba wykonująca zabieg oksybrazji umieszcza aparat w odległości około centymetra od skóry i rozpoczyna oczyszczanie. Pacjentka zwykle ma na sobie specjalne okulary ochronne lub płatki kolagenowe. Pod wpływem działania tlenu martwe komórki naskórka ulegają oderwaniu od skóry i są natychmiast usuwane.

Po zabiegu oksybrazji

Efekty oksybrazji widoczne są już po pierwszym zabiegu. Nie powoduje on praktycznie żadnych efektów ubocznych. Skóra nie ulega zaczerwienieniu ani nie pojawiają się obrzęki. Aby osiągnąć w pełni zadowalający rezultat, zwykle potrzeba zabieg oksybrazji powtórzyć kilka razy. Jest to ważne szczególnie w przypadku cery tłustej, która jest bardziej odporna na działanie peelingu tlenowo-wodnego.

Oksybrazja - przeciwwskazania

Oksybrazja to zabieg, któremu może zostać poddany praktycznie każdy. Nie wywołuje on żadnych efektów ubocznych, nie pojawiają się zasinienia ani obrzęki, a także nie jest wymagany okres rekonwalescencji, dzięki czemu zabieg może być wykonywany tuż przed ważnymi wydarzeniami. Oksybrazja może być stosowana u kobiet w ciąży i osób z wieloma chorobami, które uniemożliwiają stosowanie innych zabiegów kosmetycznych.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania dla stosowania oksybrazji. Nie powinna ona być wykonywana u osób z ostrymi ropnymi stanami zapalnymi skóry oraz z opryszczką i innymi chorobami zakaźnymi skóry. Dodatkowo, nie jest ona zalecana dla osób z zapaleniem zatok, ponieważ wydzielana w procesie oksybrazji mgiełka mogłaby nasilić objawy choroby. Nie zaleca się również stosowania zabiegu u osób przeziębionych.

Komentarze (2)