ycipk-2ch2wp

Mikrodermabrazja diamentowa, czyli zabieg oczyszczający skórę

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg pozwalający na oczyszczenie skóry. Jest bardzo skuteczny, chociaż pacjent po zabiegu zwykle potrzebuje kilku dni na regenerację. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikrodermabrazja diamentowa oczyszcza i regeneruje skórę.
Mikrodermabrazja diamentowa oczyszcza i regeneruje skórę. (Materiały prasowe)
ycipk-2ch2wp

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to jedna z metod mikrodermabrazji, czyli zabiegu, którego celem jest oczyszczenie skóry poprzez ścieranie martwego naskórka. W procesie mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje się diamenty, które osadzone są na głowicy specjalistycznego urządzenia. Diamenty mogą być naturalne lub syntetyczne. Do głowicy przymocowana jest pompka, która od razu zasysa pozostałości naskórka tak, by nie tworzył się pył.

Mikrodermabrazja diamentowa najlepiej sprawdzi się u osób ze skórą tłustą i łojotokową. Pomaga w przypadku wystąpienia rozszerzonych porów, zaskórników, zrogowaciałego naskórka oraz przebarwień. Zabieg można wykonywać nie tylko na twarzy, ale również na dekolcie i plecach. Dodatkowo, ścieranie naskórka jest na tyle mocne, że stymuluje wzmożoną produkcję nowych komórek.

ycipk-2ch2wp

Mikrodermabrazja diamentowa - przebieg zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej trwa stosunkowo krótko - od 20 do 30 minut. Należy pamietać, by na dobę przed zabiegiem nie przyjmować ani aspiryny, ani polopiryny. Mikrodermabrazja nie jest bolesna, podczas zabiegu nie stosuje się znieczulenia miejscowego.

Osoba wykonująca zabieg mikrodermabrazji diamentowej przesuwa po ciele specjalnym pistoletem. W zależności od grubości skóry i warstwy naskórka, głębokość procesu mikrodermabrazji ustalana jest indywidualnie. Najczęściej jeden zabieg nie wystarcza, by osiągnąć pożądane efekty. Zwykle konieczna jest seria od dwóch do dziesięciu zabiegów. Częstotliwość zabiegów mikrodermabrazji diamentowej zależy od grubości skóry. Jeśli jest ona delikatna, między jedną a drugą sesją należy poczekać dwa tygodnie, ale jeśli jest grubsza, zabieg może być wykonywany nawet co tydzień.

ycipk-2ch2wp

Dzień po wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Przez pierwsze dni należy unikać wysokich temperatur oraz basenów z chlorowaną wodą. Nie należy też narażać organizmu na promieniowanie UV.

Mikrodermabrazja diamentowa - dla kogo?

Mikrodermobrazja diamentowa jest doskonałym wyborem dla osób ze skórą tłustą i łojotokową. Widocznie wygładza skórę i poprawia jej napięcie. Mikrodermobrazja oczyszcza skórę, rozjaśnia przebarwienia oraz spłyca drobne zmarszczki. Pozwala na zwalczenie problemu zrogowaciałego naskórka, rozszerzonych porów i zaskórników.

ycipk-2ch2wp

Mikrodermabrazja diamentowa - przeciwwskazania

Istnieje szereg przeciwwskazań, które utrudniają lub uniemożliwiają zastosowanie mikrodermabrazji diamentowej. Osoby z trądzikiem różowatym przed zabiegiem powinny skonsultować się z dermatologiem. Jeśli pacjent ma cerę naczynkową bądź cerę wrażliwą to również nie powinien poddawać się zabiegowi.

Mikrodermabrazji diamentowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz u osób z chorobami i nowotworami skóry. Nie należy wykonywać jej w miejscu, gdzie wystąpiły skaleczenia. Inne przeciwwskazania do zastosowania mikrodermabrazji diamentowej to między innymi stany ropne, naczyniaki jamiste oraz teleangiektazja, czyli schorzenie, w którym uwidocznione zostają rozszerzone naczynka krwionośne.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ch2wp

ycipk-2ch2wp
ycipk-2ch2wp