UrodaOlej marula - jak działa? Właściwości i zastosowanie olejku z maruli

Olej marula - jak działa? Właściwości i zastosowanie olejku z maruli

Olej marula - jak działa? Właściwości i zastosowanie olejku z maruli
Źródło zdjęć: © iStock.com
Tatiana Naklicka

01.07.2018 21:11, aktual.: 02.08.2018 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olej marula to pięknie pachnąca substancja, która nie tylko jest źródłem antyoksydantów, ale również bardzo dobrze działa na włosy. Jak stosować olej marula w domowym zaciszu? Gdzie można go kupić? Ile kosztuje olej marula? Odpowiadamy na najważniejsze kwestie związane z naturalnym olejkiem.

Olej marula — charakterystyka

Olej marula jest sprowadzany z Afryki, gdzie rośnie drzewo marula nazywane przez rdzennych mieszkańców drzewem słoni.

Pestki maruli są tłoczone na zimno, przez co zachowują substancje mające właściwości prozdrowotne. Zapach olejku z maruli jest orzechowy.

Ze względu na substancje w nim zawarte jest często porównywany do olejku arganowego — olejek marula ma lżejszą konsystencję. Olejek marula jest sprowadzany z Afryki.

Można go dostać w sklepie z kosmetykami naturalnymi. Cena oleju marula wynosi ok. 10 złotych za 10 ml. W buteleczce jest zazwyczaj 30-50 ml.

Pomimo wysokiej ceny w porównaniu do innych naturalnych olejków olejek z maruli jest bardzo wydajny. Powinien stać w suchym, zacienionym miejscu, tak aby nie dostały się do niego promienie słoneczne.

Olej marula — zastosowanie w kosmetyce

Olej marula ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Z jego właściwości powinny korzystać osoby, które mają przebarwienia lub stany zapalne skóry.

Olej marula jest źródłem witaminy E oraz flawonoidów, które opóźniają proces starzenia się skóry. Chronią ją także przed szkodliwym promieniowaniem UV. W składzie olejku marula znajduje się kwas tłuszczowy Omega-9.

Zadbaj o swoją urodę z WP radarOkazji!

Wszystkie te składniki mają dobry wpływ na wiązanie kolagenu, dlatego często olej marula jest polecany osobom z cerą dojrzałą. Ponadto substancja jest delikatna — może być stosowana pod oczy, ponieważ nie pogłębia zmarszczek. Jedynie je wypełnia.

Olej marula warto wykorzystać do walki z celulitem. Działa również świetnie na włosy.

Olej marula na włosy — domowa pielęgnacja

Olej marula nawilża włosy, sprawiając, że suche włosy stają się miękkie w dotyku. Olejek możemy nałożyć na włosy godzinę przed ich umyciem, tak aby dobrze wsiąknął w ich strukturę lub pozostawić naolejowane włosy na noc. Po zabiegu myjemy głowę łagodnym szamponem.

Olejek z maruli można również nakładać na końcówki włosów — zamkną łuski. Ponadto w przypadku bardzo suchych włosów polecane jest wcieranie olejku marula w skórę głowy po każdym myciu.

Olej marula do twarz — domowa pielęgnacja

Olej marula sprawdzi się w wieczornej pielęgnacji twarz. Można go zaaplikować na oczyszczoną skórę przed nałożeniem kremu lub zmieszać z kosmetykiem, tak aby krem na noc lepiej się wchłonął.

Olej z maruli działa również jak płyn do demakijażu, usuwając z twarzy wszystkie pozostałości po kosmetykach kolorowych.

Olej marula do ciała — domowa pielęgnacja

Olej marula warto zastosować na przesuszone miejsca, ponieważ łagodzi podrażnienia. Możemy go dodać do kremu do rąk, ponieważ nawilży dłonie.

Ponadto olej z maruli możemy dodać do kąpieli i wmasowywać w ciało, tak aby pozbyć się cellulitu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także