Trwa ładowanie...

Opublikowali informację o 9-letniej żonie muzułmanina. Okazała się fake newsem

Zdjęcie płaczącej muzułmańskiej dziewczynki lotem błyskawicy obiegło internet. Okazuje się, że wstrząsająca historia nieletniej żony nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Share
Opublikowali informację o 9-letniej żonie muzułmanina. Okazała się fake newsem
Źródło: 123RF
d3cz92f

Użytkownik Twittera prowadzący profil "Ponieważ Kocham Polskę" dodał poruszające zdjęcie 9-letniej muzułmanki. Dziewczynka miała płakać, bo została zmuszona do małżeństwa przez mężczyznę, który wcześniej wymordował jej rodzinę.

- Poznajcie Muwaiyah Abu-bara alqahtani i jego 9 letnią żonę, którą porwał, mordując całą jej rodzinę. Ale w mediach cisza na ten temat, bo ofiarami są zazwyczaj chrześcijanie, a oprawcy sponsorowani przez Izrael - czytamy we wpisie.

Cała historia nie ma w sobie nawet ziarna prawdy. Według serwisu "Konkret24" zdjęcie przedstawia bowiem młodą muzułmankę, Ghadę, która brała udział w konkursie recytatorskim z cytatów Koranu. Dziewczynka płacze, bo pomyliła się i straciła szansę na zwycięstwo. Fotografia została zrobiona w Aleppo w 2013 roku.

d3cz92f

Sensacyjne informacje przedstawione we wpisie posłużyły dziesiątkom internautów do ataku na wyznawców islamu. "Całe islamskie szambo powinno zostać unicestwione", "Zwyrodnialcy wspierani przez lewicową międzynarodówkę", "Co za bydło nic ponad to" - to tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych pod wpisem.

Chociaż tym razem historia nieletniej żony okazała się fałszywa, problem małżeństw z dziećmi i wykorzystywania seksualnego dzieci przez członków ISIS jest jednak realny i organizacje międzynarodowe alarmują o nim od lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi

d3cz92f

Podziel się opinią

Share
d3cz92f
d3cz92f