Trwa ładowanie...

Ostatni numer "Twojego Weekendu". Zamiast nagich zdjęć – portrety silnych kobiet

"Era seksizmu i uprzedmiotowienia już dawno powinna być zamknięta" – czytamy na instagramowym koncie "Twojego Weekendu". Spółka przejęła gazetę, by za chwilę ją zamknąć.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ostatni numer "Twojego Weekendu". Zamiast nagich zdjęć – portrety silnych kobietŹródło: Materiały prasowe
dgc8680

"Twój Weekend" to najdłużej wydawany magazyn erotyczny w Polsce. Pierwszy numer gazety ukazał się w 1992 roku. Po raz ostatni panowie mogli kupić pismo w grudniu ubiegłego roku. Później spółka Fire Wall, która odpowiedzialna była za wydawanie magazynu, wystawiła gazetę na sprzedaż. Prawa do tytułu można było nabyć na aukcji, która odbywała się przez 7 dni. Oferta zniknęła, gdy cena praw do magazynu przekroczyła 50 tys. zł.

Nowym właścicielem stała się spółka Pride and Glory Interactive (grupa VMLY&R). Wszyscy, którzy spodziewali się, że pismo powróci w swojej dawnej formule, mogą poczuć się jednak zawiedzeni. Okazuje się bowiem, że nowy właściciel wyda tylko jeden, wyjątkowy numer "Twojego Weekendu".

"Oddajemy w Wasze ręce ostatni w historii numer 'Twojego Weekendu'. Bo era seksizmu i uprzedmiotowienia już dawno powinna być zamknięta – czytamy na instagramowym koncie magazynu. Data nie jest przypadkowa. Premiera ostatniego numeru pisma odbędzie się 8 marca, czyli w Dzień Kobiet.

Na okładce najnowszego numeru zobaczymy Ewę Kasprzyk, aktorkę Orinę Krajewską i zawodniczkę MMA Joannę Jędrzejczyk. W tzw. "wstępniaku" do magazynu czytamy, że magazyn został kupiony po to, aby symbolicznie go zamknąć. Ostatni numer ma być zaprzeczeniem wszystkiego, czym pismo było przez 27 lat.

dgc8680

"Potrzebujemy szczerej dyskusji o wizerunku płci, relacjach partnerskich, równouprawnieniu i o tym, jak codziennie wprowadzać je w życie. Bo równość jest nam potrzebna: w pracy, w szkole, w domu" – czytamy.

W numerze zachowano stare nazwy rubryk, m.in. "Wasze fantazje" czy "Dziewczyny numeru". W środku jednak zamiast zdjęć rozebranych kobiet znajdziemy felietony o ciałopozytywności czy portrety silnych i pewnych siebie kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dgc8680
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgc8680
dgc8680