Trwa ładowanie...
d3x274y

Ostatni numer "Twojego Weekendu". Zamiast nagich zdjęć – portrety silnych kobiet

"Era seksizmu i uprzedmiotowienia już dawno powinna być zamknięta" – czytamy na instagramowym koncie "Twojego Weekendu". Spółka przejęła gazetę, by za chwilę ją zamknąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Twój Weekend" wydawany był od 1992 roku
"Twój Weekend" wydawany był od 1992 roku (Materiały prasowe)
d3x274y

"Twój Weekend" to najdłużej wydawany magazyn erotyczny w Polsce. Pierwszy numer gazety ukazał się w 1992 roku. Po raz ostatni panowie mogli kupić pismo w grudniu ubiegłego roku. Później spółka Fire Wall, która odpowiedzialna była za wydawanie magazynu, wystawiła gazetę na sprzedaż. Prawa do tytułu można było nabyć na aukcji, która odbywała się przez 7 dni. Oferta zniknęła, gdy cena praw do magazynu przekroczyła 50 tys. zł.

Nowym właścicielem stała się spółka Pride and Glory Interactive (grupa VMLY&R). Wszyscy, którzy spodziewali się, że pismo powróci w swojej dawnej formule, mogą poczuć się jednak zawiedzeni. Okazuje się bowiem, że nowy właściciel wyda tylko jeden, wyjątkowy numer "Twojego Weekendu".

d3x274y

"Oddajemy w Wasze ręce ostatni w historii numer 'Twojego Weekendu'. Bo era seksizmu i uprzedmiotowienia już dawno powinna być zamknięta – czytamy na instagramowym koncie magazynu. Data nie jest przypadkowa. Premiera ostatniego numeru pisma odbędzie się 8 marca, czyli w Dzień Kobiet.

Na okładce najnowszego numeru zobaczymy Ewę Kasprzyk, aktorkę Orinę Krajewską i zawodniczkę MMA Joannę Jędrzejczyk. W tzw. "wstępniaku" do magazynu czytamy, że magazyn został kupiony po to, aby symbolicznie go zamknąć. Ostatni numer ma być zaprzeczeniem wszystkiego, czym pismo było przez 27 lat.

"Potrzebujemy szczerej dyskusji o wizerunku płci, relacjach partnerskich, równouprawnieniu i o tym, jak codziennie wprowadzać je w życie. Bo równość jest nam potrzebna: w pracy, w szkole, w domu" – czytamy.

d3x274y

W numerze zachowano stare nazwy rubryk, m.in. "Wasze fantazje" czy "Dziewczyny numeru". W środku jednak zamiast zdjęć rozebranych kobiet znajdziemy felietony o ciałopozytywności czy portrety silnych i pewnych siebie kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

d3x274y

d3x274y

d3x274y
d3x274y