ycipk-2udrry

Korektor do twarzy - jak zamaskować niedoskonałości cery?

Korektor do twarzy to kosmetyk przeznaczony do tuszowania różnego typu niedoskonałości i mankamentów cery: wyprysków, cieni pod oczami i popękanych naczynek. Odpowiednio dobrany korektor może zdziałać cuda - zatuszować oznaki zmęczenia, dodać cerze blasku i świeżego wyglądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korektory do twarzy służą do maskowania różnego typu niedoskonałości
Korektory do twarzy służą do maskowania różnego typu niedoskonałości (123RF)
ycipk-2udrry

Rodzaje korektorów do twarzy

Korektory do twarzy to kosmetyki do zadań specjalnych — o ile zadaniem podkładu jest matowienie skóry i ujednolicenie jej kolorytu, o tyle korektor tuszuje: cienie pod oczami, wypryski, popękane naczynka, przebarwienia i blizny. Korektory występują w wielu różnych formach, których wybór powinien być podyktowany przede wszystkim typem niedoskonałości.

  • Korektory w sztyfcie przeznaczone są głównie do maskowania blizn i przebarwień. Charakteryzują się one zwartą konsystencją i mocną pigmentacją, co sprawia, że należy je nakładać punktowo.
  • Korektory w kremie cechują się mocną pigmentacją, ale jednocześnie stosunkowo lekką formułą, dzięki czemu można ich używać do maskowania popękanych naczynek i dużych przebarwień
  • Korektory w kredce przeznaczone są do punktowego maskowania niedoskonałości (najczęściej wyprysków). Mogą być one również stosowane do poprawiania makijażu ust, oczu i brwi.
  • Korektory w kompakcie charakteryzują się suchą konsystencją, co sprawia, że nadają się one wyłącznie do tuszowania wyprysków na twarzy.
  • Korektory w płynie cechują się stosunkowo lekką formułą, ale jednocześnie małą pigmentacją, co przekłada się na średni stopień krycia. Nadają się one do maskowania cieni pod oczami.
ycipk-2udrry

Korektory w każdej formie znajdziesz teraz taniej na WP radarOkazji.

Korektory pod oczy — jak ukryć cienie pod oczami?

Wybierając korektor pod oczy, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że powinien być od w kolorze podkładu lub ewentualnie o ton jaśniejszy (ale nigdy nie ciemniejszy!). Odcień korektora powinien być beżowy (różowy, zamiast zamaskować może podkreślić sińce pod oczami). Przy nakładaniu korektora pod oczy warto pamiętać o tym, aby nie wypełniać nim zmarszczek. Najlepiej postawić na kosmetyk w formie płynnej, o właściwościach nawilżająco-rozświetlających. Co ciekawe, tego typu kosmetyk może posłużyć również jako baza pod cienie.

ycipk-2udrry

Korektor na wypryski

Kolejnym bardzo popularnym zastosowaniem korektora jest maskowanie różnego rodzaju wyprysków, których widoczność może popsuć cały makijaż. Do tego celu można wykorzystać korektor w kremie, korektor w kredce lub korektor w sztyfcie. Charakteryzują się one stosunkowo dobrą pigmentacją. Przy czym istotne jest to, że tego typu produkty należy nakładać miejscowo. W przypadku czerwonych wyprysków z pomocą może przyjść korektor zielony, który rekomendowany jest także do maskowania popękanych naczynek i przebarwień.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2udrry

ycipk-2udrry
ycipk-2udrry