Korektor do twarzy - jak zamaskować niedoskonałości cery?
Korektor do twarzy to kosmetyk przeznaczony do tuszowania różnego typu niedoskonałości i mankamentów cery: wyprysków, cieni pod oczami i popękanych naczynek. Odpowiednio dobrany korektor może zdziałać cuda - zatuszować oznaki zmęczenia, dodać cerze blasku i świeżego wyglądu.
Rodzaje korektorów do twarzy
Korektory do twarzy to kosmetyki do zadań specjalnych — o ile zadaniem podkładu jest matowienie skóry i ujednolicenie jej kolorytu, o tyle korektor tuszuje: cienie pod oczami, wypryski, popękane naczynka, przebarwienia i blizny. Korektory występują w wielu różnych formach, których wybór powinien być podyktowany przede wszystkim typem niedoskonałości.
- Korektory w sztyfcie przeznaczone są głównie do maskowania blizn i przebarwień. Charakteryzują się one zwartą konsystencją i mocną pigmentacją, co sprawia, że należy je nakładać punktowo.
- Korektory w kremie cechują się mocną pigmentacją, ale jednocześnie stosunkowo lekką formułą, dzięki czemu można ich używać do maskowania popękanych naczynek i dużych przebarwień
- Korektory w kredce przeznaczone są do punktowego maskowania niedoskonałości (najczęściej wyprysków). Mogą być one również stosowane do poprawiania makijażu ust, oczu i brwi.
- Korektory w kompakcie charakteryzują się suchą konsystencją, co sprawia, że nadają się one wyłącznie do tuszowania wyprysków na twarzy.
- Korektory w płynie cechują się stosunkowo lekką formułą, ale jednocześnie małą pigmentacją, co przekłada się na średni stopień krycia. Nadają się one do maskowania cieni pod oczami.
Korektory w każdej formie znajdziesz teraz taniej na WP radarOkazji.
Korektory pod oczy — jak ukryć cienie pod oczami?
Wybierając korektor pod oczy, należy pamiętać przede wszystkim o tym, że powinien być od w kolorze podkładu lub ewentualnie o ton jaśniejszy (ale nigdy nie ciemniejszy!). Odcień korektora powinien być beżowy (różowy, zamiast zamaskować może podkreślić sińce pod oczami). Przy nakładaniu korektora pod oczy warto pamiętać o tym, aby nie wypełniać nim zmarszczek. Najlepiej postawić na kosmetyk w formie płynnej, o właściwościach nawilżająco-rozświetlających. Co ciekawe, tego typu kosmetyk może posłużyć również jako baza pod cienie.
Korektor na wypryski
Kolejnym bardzo popularnym zastosowaniem korektora jest maskowanie różnego rodzaju wyprysków, których widoczność może popsuć cały makijaż. Do tego celu można wykorzystać korektor w kremie, korektor w kredce lub korektor w sztyfcie. Charakteryzują się one stosunkowo dobrą pigmentacją. Przy czym istotne jest to, że tego typu produkty należy nakładać miejscowo. W przypadku czerwonych wyprysków z pomocą może przyjść korektor zielony, który rekomendowany jest także do maskowania popękanych naczynek i przebarwień.