55 lat temu zagrała Pippi. Tak wygląda po sześćdziesiątce

55 lat temu zagrała Pippi. Tak wygląda po sześćdziesiątce

Inger Nilsson wcieliła się w postać niezapomnianej Pippi
Inger Nilsson wcieliła się w postać niezapomnianej Pippi
Źródło zdjęć: © Getty Images | FilmPublicityArchive
11.04.2024 15:09, aktualizacja: 11.04.2024 15:57

Tytułowa Pippi Langstrumpf, w Polsce znana jako Pippi Pończoszanka była jedną z ulubionych dziecięcych bohaterek w latach 70. Rola rudowłosej dziewczynki o charakterystycznej fryzurze przyniosła Inger Nilsson ogromną popularność. Jak aktorka wygląda dziś?

Inger Nilsson 4 maja 2024 roku skończy 65 lat. Szwedzka aktorka po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w 1969 roku, mając zaledwie osiem lat. Rodzice Inger nie spodziewali się, że tak szybko zyska popularność. Film z jej udziałem był hitem w całej Europie. Opowieść o piegowatej dziewczynce wciąż jest wspominana z sentymentem. Jak potoczyły się losy odtwórczyni głównej roli?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jedna rola i międzynarodowa sława

Filmowa opowieść o przygodach Pippi, która stawiała czoło różnym wyzwaniom, porywała zarówno dzieci, jak i dorosłych. Produkcja szybko stała się popularna na całym świecie, a wraz z nią sama Inger Nilsson, która rozpoczynając przygodę z aktorstwem, miała zaledwie osiem lat.

Pippi i jej przyjaciele
Pippi i jej przyjaciele© Getty Images | FilmPublicityArchive

Jako że pierwszy film zyskał rozgłos, szybko zdecydowano się na kolejne części, a także serial. Cała seria odniosła ogromny sukces. Inger Nilsson wystąpiła jeszcze później w kilku produkcjach. Na całym świecie jest jednak kojarzona przede wszystkim z postacią pełnej energii Pippi.

"Dla mnie Pippi była tylko postacią, którą grałam. Przez lata dała mi wiele radości. Dała ją także innym ludziom, zwłaszcza młodym dziewczynom, które powiedziały mi, że były zastraszane, ale które myślały, że 'jeśli Pippi potrafi, ja też dam radę'. Mówiły, że Pippi je uratowała. To niesamowite" - wyznała aktorka w jednym z wywiadów dla szwedzkiego portalu Göteborgs-Posten, cytowanym przez Plotka.

Pippi w "Pytaniu na śniadanie"

Szwedzka aktorka w 2017 roku pojawiła się w polskiej telewizji śniadaniowej. Prowadzącym "Pytanie na śniadanie" zdradziła, że w swojej kolekcji ma wiele książek o przygodach Pippi w różnych językach. Kilka egzemplarzy otrzymała od... samej Astrid Lindgren, pomysłodawczyni "Pippi".

- Nigdy ich nie przeczytałam - przyznała Nilsson.
Inger Nilsson w 2023 roku
Inger Nilsson w 2023 roku© Getty images | Isa Foltin

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta