Blisko ludziPan Pielęgniarka zobaczył posłów z maskami. Nie wytrzymał

Pan Pielęgniarka zobaczył posłów z maskami. Nie wytrzymał

Pan Pielęgniarka zobaczył posłów z maskami. Nie wytrzymał
Źródło zdjęć: © Twitter
Aleksandra Kisiel
29.03.2020 15:54, aktualizacja: 29.03.2020 16:39

Pielęgniarz i bloger, który opisuje rzeczywistość w polskich szpitalach skrytykował posłów. Parlamentarzyści, zdaniem Pana Pielęgniarki, powinni przekazać maski szpitalom. A jeśli tego nie robią, niech chociaż nauczą się, jak je poprawnie nosić.

Mateusz Sierdzan, jest pielęgniarzem i ratownikiem medycznym. Pracuje w jednym z warszawskich szpitali i prowadzi blog Pan Pielęgniarka i fanpejdż na Facebooku o tej samej nazwie. Opisuje śmieszne, a czasem mrożące krew w żyłach scenki z życia pracownika służby zdrowia.

Maski do selfie?

Jednak ostatnie tygodnie to niewiele powodów do śmiechu. Mimo to Sierdzan stara się zachować optymizm i poczucie humoru. Aż do momentu, w którym zobaczył zdjęcia z sali posiedzeń sejmu. A na zdjęciach politycy w maskach o najwyższej klasie filtracji, czyli tych, których najbardziej brakuje w polskiej służbie zdrowia.

Sierdzanowi doskwiera fakt, że politycy mają środki ochrony, o jakich marzą pielęgniarze, pielęgniarki, ratownicy.

"Co to, k**a ma być! To kto jest w końcu na tej pierwszej linii frontu, bo nie czaję? Mieliście tam kogoś do intubacji? Na sali plenarnej? Była jakaś reanimacja? Dlaczego tylko nieliczni z państwa posłów oddali do szpitali maski, których tak potrzebujemy (tak przynajmniej zadeklarowali)? Dlaczego nie stosujecie się do własnych zaleceń odnośnie nieużywania masek przez osoby zdrowe? Co to, tylu chorych przychodzi do pracy sejmie?" - pisze poirytowany.

Przyznaje, że strasznie doskwiera mu fakt, że politycy nie przekazali środków ochrony osobistej pracownikom służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii frontu. A jakby tego było mało, ze zdjęć i filmów wynika, że parlamentarzyście nie wiedzą, jak działają maski, a co za tym idzie - jak je stosować.

W długim poście na Facebooku wypunktował wszystkie błędy posłów: źle założone maski, niedopasowane do twarzy, nałożone na odwrót, na okulary czy czoło. Do tego dotykanie twarzy rękoma, nawet w rękawiczkach czy zdejmowanie i ponowne zakładanie tej samej, jednorazowej maski.

Wpis pielęgniarza niesie się po mediach społecznościowych. Ma już 4,5 tysiąca udostępnień. Jest więc szansa, że choć część polskich posłów zobaczyła ten wpis na swoim facebookowym wallu i zastosuje się do porad Pana Pielęgniarki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta