ycipk-vi6nc0

Pan Stanisław ma 72 lata. Sprzedaje instrumenty, bo nie stać go na leczenie

Pan Stanisław jest muzykiem samoukiem. Można go spotkać w Warszawie w okolicy metra Służew i Racławicka. Niestety, trudna sytuacja życiowa zmusiła go do sprzedaży instrumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pan Stanisław ma 72 lata
Pan Stanisław ma 72 lata (Pixabay.com/Eska Info)
ycipk-vi6nc0

Pan Stanisław Nowak ma 72 lata. Jest muzykiem samoukiem, który gra na akordeonie ponad 50 lat. Najczęściej można spotkać go przy warszawskich stacjach metra Służew i Racławicka. Poza tym dorabia jako ochroniarz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Zielonce. 72-latek ma sporą kolekcję instrumentów. Niestety, trudna sytuacja życiowa zmusiła go do sprzedaży sprzętu. Jak podaje "Radio Eska" pan Stanisław i jego żona mają problemy ze zdrowiem i brakuje im środków na leki.

ycipk-vi6nc0

"Kocham muzykę – jej brzmienie, tworzenie oraz co najważniejsze, granie dla innych ludzi (...) Mam kilkanaście instrumentów. Nie chciałbym sprzedawać wszystkich. Gdybym mógł, chciałbym je zachować, ale sytuacja rodzinna jest krytyczna" – powiedział muzyk w rozmowie z "Radiem Eska".

Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup sprzętu od pana Stanisława, mogą liczyć również na darmową lekcję gry na instrumencie. Aby skontaktować się z 72-latkiem, należy zgłosić się do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zielonce.

ycipk-vi6nc0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Tradycyjnie Pyszne": przepis na torcik

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vi6nc0

ycipk-vi6nc0
ycipk-vi6nc0