Trwa ładowanie...
d3ikxzo

Pan Stanisław ma 72 lata. Sprzedaje instrumenty, bo nie stać go na leczenie

Pan Stanisław jest muzykiem samoukiem. Można go spotkać w Warszawie w okolicy metra Służew i Racławicka. Niestety, trudna sytuacja życiowa zmusiła go do sprzedaży instrumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pan Stanisław ma 72 lata
Pan Stanisław ma 72 lata (Pixabay.com/Eska Info)
d3ikxzo

Pan Stanisław Nowak ma 72 lata. Jest muzykiem samoukiem, który gra na akordeonie ponad 50 lat. Najczęściej można spotkać go przy warszawskich stacjach metra Służew i Racławicka. Poza tym dorabia jako ochroniarz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Zielonce. 72-latek ma sporą kolekcję instrumentów. Niestety, trudna sytuacja życiowa zmusiła go do sprzedaży sprzętu. Jak podaje "Radio Eska" pan Stanisław i jego żona mają problemy ze zdrowiem i brakuje im środków na leki.

"Kocham muzykę – jej brzmienie, tworzenie oraz co najważniejsze, granie dla innych ludzi (...) Mam kilkanaście instrumentów. Nie chciałbym sprzedawać wszystkich. Gdybym mógł, chciałbym je zachować, ale sytuacja rodzinna jest krytyczna" – powiedział muzyk w rozmowie z "Radiem Eska".

d3ikxzo

Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup sprzętu od pana Stanisława, mogą liczyć również na darmową lekcję gry na instrumencie. Aby skontaktować się z 72-latkiem, należy zgłosić się do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zielonce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Tradycyjnie Pyszne": przepis na torcik

d3ikxzo

Podziel się opinią

Share

d3ikxzo

d3ikxzo