ModaPaprocki&Brzozowski - pokaz dwóch kolekcji

Paprocki&Brzozowski - pokaz dwóch kolekcji

26.05.2015 14:54, aktualizacja: 26.05.2015 16:44

Plants i Premium – tak nazywają się dwie najnowsze kolekcje duetu Paprocki&Brzozowski na sezon jesień-zima 2015/2016.

Plants i Premium - tak nazywają się dwie najnowsze kolekcje duetu Paprocki&Brzozowski na sezon jesień-zima 2015/2016.

Pierwsza (Plants) jest bardziej młodzieżowa. To ubrania z odważnymi cięciami, kontrastowymi kolorami i graficznymi nadrukami, wpisujące się jednak w elegancki styl. Kolekcja Premium to suknie, spodnie czy płaszcze w bardziej stonowanych kolorach, z luksusowych tkanin m.in. jedwabiu i kaszmiru, choć również z ostrymi cięciami.

- Kolekcja Plants na pewno jest bardzo dynamiczna, młodzieżowa, bardziej zwariowana, chociaż w dalszym ciągu chcieliśmy, żeby młodzi ludzie w naszych ubraniach byli eleganccy, żeby to nie był typowy basic, który można nosić w każdej sytuacji - mówi Mariusz Brzozowski.

Projektanci podczas pracy nad Plants inspirowali się ekspresjonizmem i malarstwem Jacksona Pollocka. Jest to pierwsza całościowa propozycja ubrań na co dzień. Wcześniej duet Paprocki&Brzozowski zaprojektował z tej linii jedynie bluzy i T-shirty.

Z kolei w kolekcji Premium, przeznaczonej dla dojrzałych kobiet, można było zobaczyć projekty w bardziej stonowanych kolorach. Przy jej tworzeniu projektanci inspirowali się twórczością kubistów m.in. Pabla Picassa.

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także