UrodaParafina na dłonie – kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny w twoim domu

Parafina na dłonie – kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny w twoim domu

Parafina na dłonie – kosmetyczny zabieg pielęgnacyjny w twoim domu
Źródło zdjęć: © 123RF
27.06.2018 23:27, aktualizacja: 02.08.2018 11:13

Parafina to pochodna ropy naftowej. Jej ogromną zaletą jest to, że doskonale natłuszcza i rozświetla skórę. Parafinę w kosmetyce stosuje się przede wszystkim w zabiegu pielęgnacyjnym na dłonie. Dawniej możliwy on był jedynie w salonie piękności, dziś można go robić samodzielnie w domu.

Parafina na dłonie – właściwości

Parafina to substancja uzyskana w procesie destylacji ropy naftowej. Jest rodzajem węglowodoru nasyconego, a do jej właściwości należy to, że po nagrzaniu jest w stanie długo utrzymywać ciepło. Znalazła swoje zastosowanie w przede wszystkim w przemyśle chemicznym, ale i spożywczym jako konserwant sera.

Ponadto parafina w stanie ciekłym jest ceniona w kosmetyce jako doskonały środek na natłuszczanie i odżywianie skóry. Aplikuje się ją na dłonie, stopy, dekolt, a nawet twarz. Parafina ma to do siebie, że po nałożeniu tworzy warstwę ochronną, broniącą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i zanieczyszczeń. Warstwa ta nie przepuszcza również powietrza, co znacznie ułatwia wchłanianie się substancji odżywczych w głąb skóry. Parafina przytrzymuje także ciepło, które pobudza krążenie i otwiera pory.

Efektem zastosowania parafiny na dłonie jest uczucie miękkości i jędrności skóry, a także poprawa jej kondycji. Cera jest wyraźnie młodsza i rozświetlona.

Zabieg parafinowy na dłonie – zalecenia i przeciwwskazania

Zabieg z parafiny na dłonie poleca się osobom, które skarżą się na szorstką, przesuszoną, pękającą skórę. Parafina może być jednak stosowana na cerze zdrowej i nawilżonej, ponieważ jest wyłącznie środkiem pielęgnacyjnym. Dlatego osoby marzące o miękkich, nieskazitelnych dłoniach również znajdą w parafinie sprzymierzeńca.

Zabiegu parafinowego powinny wystrzegać się jednak osoby, które cierpią na pewne dolegliwości skórne. Spośród nich wymienić należy egzemę i grzybicę. Poza tym parafina nie jest wskazana w przypadku zaburzeń krążenia, osteoporozy, a przede wszystkim alergii na zawarte w niej substancje. Parafina nie powinna być aplikowana ponadto na otwarte rany.

Domowy zabieg z parafiną na dłonie

Przygotowywanie zabiegu parafinowego na dłonie powinno zacząć się od zagotowania wody, która stanie się kąpielą dla parafiny. Innym sposobem na zamienienie specyfiku ze stanu stałego w ciekły jest użycie specjalnego podgrzewacza – parafiniarki. Jeśli jej jednak nie mamy, możemy umieścić naczynie z parafiną w gorącej wodzie i przetrzymać, aż zmieni stan.

Wspieraj kondycję swoich dłoni za pomocą kremów do rąk z WP radarOkazji.

W międzyczasie należy przygotować dłonie: najpierw dokładnie je umyć, wykonać peeling oczyszczający, a następnie osuszyć. Kolejny krok to nawilżenie dłoni kremem lub balsamem.

Kiedy zarówno parafina, jak i dłonie są gotowe, można przystąpić do kąpieli parafinowej. Należy kilkakrotnie zamoczyć dłonie w płynie, a następnie założyć foliowe rękawiczki. Ułożyć dłonie na ręczniku i przykryć szczelnie drugim ręcznikiem, tak pozostać na 15 – 20 minut. Po upływie tego czasu można zdjąć rękawiczki i usunąć resztki parafiny z dłoni. Zabieg można powtarzać nawet co tydzień.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także