Blisko ludziPastor radzi kobietom. Nie chcesz uprawiać seksu? Zmuś się

Pastor radzi kobietom. Nie chcesz uprawiać seksu? Zmuś się

Pastor radzi kobietom. Nie chcesz uprawiać seksu? Zmuś się
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Karolina Błaszkiewicz

08.03.2019 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gary Chapman jest pastorem, mówcą i autorem książek. Wyspecjalizował się w doradzaniu parom. W jego ostatniej publikacji uwagę zwracają rady kierowane w stronę kobiet. "Uśmiechnij się, jeśli małżonek cię odepchnie" – to jedna z wielu.

Amerykański pastor określa się jako mówcę i doradcę, który pomaga tworzyć ludziom trwałe relacje. Chapman zyskał światową sławę po publikacji książki "5 języków miłości". Niedawno poszedł za ciosem i wydał kolejną: "Małżeństwo, jakiego zawsze chcieliście".

Trudno oprzeć się wrażeniu, że choć pastor radzi zarówno mężom, jak i żonom, to więcej uwagi poświęca tym drugim. "Przytul i pocałuj swojego współmałżonka, aby przypieczętować twoje wyznanie. Lub uśmiechnij się, jeśli małżonek cię odepchnie" – czytamy.

Dowiadujemy się też, że "wbrew powszechnie panującym teoriom psychologicznym, nie trzeba wyrażać wszystkich naszych negatywnych emocji. Niektóre warto zdusić w sobie". Jeśli żona ma wątpliwości co do zachowania męża, powinna zwrócić się do… Ducha Świętego.

Chapman porusza również kwestię zawodowych ambicji kobiety. Te, jego zdaniem, negatywnie odbijają się na życiu rodzinnym. "Wiele kobiet pracujących zawodowo decyduje się na pewno poświęcenia, na przykład pracują w domu, choć to przynosi mniejsze dochody, albo rezygnują z wypoczynku po powrocie z pracy, jeśli trzeba pomóc dzieciom w zrobieniu zadania domowego" – stwierdza.

Dalej pastor wspaniałomyślnie zauważa, że choć to rolą kobiety jest rodzić dzieci i być uległą, ma prawo wyrażać swoje zdanie. Aczkolwiek "mąż w imię jedności ma decydujący głos". Razem mogą za to odzywać się w trakcie stosunku – pod warunkiem, że to będzie wspólna modlitwa.

Skoro przy seksie jesteśmy, Chapman uważa, że kobieta nie powinna go odmawiać. "Kiedy odmawiamy sobie wzajemnie tego przywileju, naruszamy wzór narzucony przez Boga" – czytamy. "Żona może szczerze powiedzieć: 'Nie mam ochoty na seks tak często, jak chciałby tego mój mąż'" – dodaje.

A dalej jeszcze radzi: "Wyznaj swoje uczucia partnerowi otwarcie i szczerze, ale pokaż mu także, że chcesz spełnić jego potrzeby. Nie poświęcaj się wymyślnej grze wstępnej, jeśli odczuwasz zmęczenie. Po prostu daj mu znać, że go kochasz i chcesz zrobić to dla niego. To nie kosztuje wiele wysiłku. Żona nie musi się zmuszać do orgazmu, jeśli tego nie chce".

Gary Chapman ma 81 lat. Jego pierwsza książkę kupiło ponad 10 mln osób na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl Zobacz także: Triki urodowe z PRL-u. Testujemy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także