Trwa ładowanie...
d3mmigm

Październik ważnym miesiącem dla kobiet. Możesz okazać wsparcie akcji Różowa Wstążka

Październik od 2008 roku okrzyknięty jest miesiącem walki z rakiem. 15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Ma on za zadanie przypominać kobietom o tym, jak ważny jest ich styl życia i jego wpływ na zdrowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Akcja Różowa Wstążka to szansa na okazanie swojego wsparcia
Akcja Różowa Wstążka to szansa na okazanie swojego wsparcia (Materiały prasowe)
d3mmigm

Ideą Europejskiego Dnia Walki z Rakiem jest zwiększenie świadomości i wiedzy o chorobie wśród kobiet. Odpowiednia profilaktyka i wczesne wykrywanie nieprawidłowości pozwala wcześnie wykryć chorobę i odpowiednio jej przeciwdziałać.

Wsparcie dla akcji Różowa Wstążka

Celem akcji Różowa Wstążka jest zapoznanie ludzi z problematyką nowotworową, udzielanie odpowiednich informacji oraz prowadzenie zaawansowanych badań w celu udoskonalenia metod leczenia chorób nowotworowych.

Swoje wsparcie dla akcji okazuje również firma Apart, wprowadzając na rynek nowy zegarek Elixa. 30 proc. ceny każdego sprzedanego modelu poświęca się dofinansowaniu badań nad rakiem piersi, prowadzonych w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie. Kwarcowy mechanizm, podwójny skórzany pasek i tarcza w kolorze nawiązującym do akcji to połączenie prostoty i elegancji. Dodatkowego uroku dodaje ozdoba tarczy w postaci różowej wstążeczki.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Symbolika w walce z nowotworem

Istnieje kilka symboli noszonych przez osoby, które zmagają się z nowotworem. Jednym nich jest jest wizerunek Amazonki. Wojownicze kobiety według legendy obcinały lub krępowały prawą pierś, by łatwiej było im posługiwać się łukiem lub włócznią. Dziś to pojęcie jest używane w odniesieniu do kobiet po mastektomii.

d3mmigm

Pośród tych symboli jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest różowa wstążka, którą noszą kobiety zmagające się z nowotworem piersi. Reprezentuje ona nadzieję i wytrwałość, a także solidarność z osobami dotkniętymi tą chorobą. Niewiele osób wie, że pierwotnie wstążka miała żółty kolor i symbolizowała ludzi zaginionych. Dopiero w latach 90 przyjęto czerwoną wstążkę jako symbol walki z AIDS. Niedługo później przyjęto różową wstążkę jako międzynarodowy symbol osób zmagających się z nowotworem piersi. Wstążka występuje również w innych kolorach symbolizujących konkretne choroby.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Profilaktyka w walce z rakiem piersi

W walce z chorobą nowotworową niezbędna jest odpowiednia profilaktyka. W przypadku jakichkolwiek podejrzanych zmian należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Istotna jest również samodzielna kontrola, którą warto regularnie przeprowadzać mniej więcej raz w tygodniu. Warto również korzystać z badań mammograficznych, które są dostępne zarówno w większych ośrodkach, jak i mobilnych mammobusach. Badanie jest bezbolesne i bezpłatne, a w dodatku pozwala wykryć nawet najmniejsze zmiany, co skutkuje całkowitym wyleczeniem.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3mmigm

Podziel się opinią

Share
d3mmigm
d3mmigm