ycipk-1sjoze

Październik ważnym miesiącem dla kobiet. Możesz okazać wsparcie akcji Różowa Wstążka

Październik od 2008 roku okrzyknięty jest miesiącem walki z rakiem. 15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Ma on za zadanie przypominać kobietom o tym, jak ważny jest ich styl życia i jego wpływ na zdrowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja Różowa Wstążka to szansa na okazanie swojego wsparcia
Akcja Różowa Wstążka to szansa na okazanie swojego wsparcia (Materiały prasowe)
ycipk-1sjoze

Ideą Europejskiego Dnia Walki z Rakiem jest zwiększenie świadomości i wiedzy o chorobie wśród kobiet. Odpowiednia profilaktyka i wczesne wykrywanie nieprawidłowości pozwala wcześnie wykryć chorobę i odpowiednio jej przeciwdziałać.

Wsparcie dla akcji Różowa Wstążka

Celem akcji Różowa Wstążka jest zapoznanie ludzi z problematyką nowotworową, udzielanie odpowiednich informacji oraz prowadzenie zaawansowanych badań w celu udoskonalenia metod leczenia chorób nowotworowych.

ycipk-1sjoze

Swoje wsparcie dla akcji okazuje również firma Apart, wprowadzając na rynek nowy zegarek Elixa. 30 proc. ceny każdego sprzedanego modelu poświęca się dofinansowaniu badań nad rakiem piersi, prowadzonych w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie. Kwarcowy mechanizm, podwójny skórzany pasek i tarcza w kolorze nawiązującym do akcji to połączenie prostoty i elegancji. Dodatkowego uroku dodaje ozdoba tarczy w postaci różowej wstążeczki.

Materiały prasowe
Podziel się

Symbolika w walce z nowotworem

ycipk-1sjoze

Istnieje kilka symboli noszonych przez osoby, które zmagają się z nowotworem. Jednym nich jest jest wizerunek Amazonki. Wojownicze kobiety według legendy obcinały lub krępowały prawą pierś, by łatwiej było im posługiwać się łukiem lub włócznią. Dziś to pojęcie jest używane w odniesieniu do kobiet po mastektomii.

Pośród tych symboli jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest różowa wstążka, którą noszą kobiety zmagające się z nowotworem piersi. Reprezentuje ona nadzieję i wytrwałość, a także solidarność z osobami dotkniętymi tą chorobą. Niewiele osób wie, że pierwotnie wstążka miała żółty kolor i symbolizowała ludzi zaginionych. Dopiero w latach 90 przyjęto czerwoną wstążkę jako symbol walki z AIDS. Niedługo później przyjęto różową wstążkę jako międzynarodowy symbol osób zmagających się z nowotworem piersi. Wstążka występuje również w innych kolorach symbolizujących konkretne choroby.

Materiały prasowe
Podziel się

Profilaktyka w walce z rakiem piersi

ycipk-1sjoze

W walce z chorobą nowotworową niezbędna jest odpowiednia profilaktyka. W przypadku jakichkolwiek podejrzanych zmian należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Istotna jest również samodzielna kontrola, którą warto regularnie przeprowadzać mniej więcej raz w tygodniu. Warto również korzystać z badań mammograficznych, które są dostępne zarówno w większych ośrodkach, jak i mobilnych mammobusach. Badanie jest bezbolesne i bezpłatne, a w dodatku pozwala wykryć nawet najmniejsze zmiany, co skutkuje całkowitym wyleczeniem.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1sjoze

ycipk-1sjoze
ycipk-1sjoze