Blisko ludziPiękna miss uśmierci koronawirusa? Jest genialnym naukowcem

Piękna miss uśmierci koronawirusa? Jest genialnym naukowcem

Carina Tyrrell to była miss oraz genialny naukowiec
Carina Tyrrell to była miss oraz genialny naukowiec
Źródło zdjęć: © canva, instagram @carina_tyrrell_official | canva

18.12.2020 14:22, aktual.: 02.03.2022 22:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Carina Tyrrell, była Miss England, może się pochwalić i urodą, i niesamowitymi osiągnięciami w dziedzinach naukowych. Piękna doktor po zdobyciu tytułów miss dołączyła do zespołu z Uniwersytetu w Oxfordzie. Naukowcom udało się opracować szczepionkę przeciwko COVID-19.

Kiedy w 2014 roku Carina Tyrrell zdobyła tytuł Miss England i czwarte miejsce w konkursie Miss World, wiadomo już było, że ma medyczne wykształcenie. Wtedy jednak nikt chyba nie spodziewał się, że w pięknej kandydatce kryje się wyjątkowy naukowiec. Doktor Tyrrel po zostaniu miss nie skupiła się na modelingu czy aktorstwie - postanowiła zająć się działalnością naukową.

Była miss dołączyła do zespołu badawczego z prestiżowego Uniwersytetu w Oxfordzie. Naukowcom właśnie udało się opracować szczepionkę przeciwko COVID-19, która jest skuteczna aż w 90 proc. Lek zostanie wyprodukowany przez firmę AstraZeneca.

O sukcesie Tyrrel z radością napisało Miss England News, nie kryjąc dumy z byłej zwyciężczyni konkursu. Cóż, zdecydowanie jest czego gratulować! Zwłaszcza, że podczas wyborów miss, kandydatki często mówią o pokoju i ratowaniu świata - piękna doktor Tyrrel wywiązała się z tej obietnicy w pełni.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także