Piękna skóra na wiosnę. 3 sprawdzone sposoby na przywrócenie jej świeżego blasku.
Nadejście wiosny mobilizuje nie tylko do odświeżenia garderoby, ale też do zwiększonej pielęgnacji i dbałości o skórę. Wraz z pierwszymi promieniami słonecznymi przychodzi czas, aby nadać naszej skórze nowe życie po zimowym okresie. Sięgnij po sprawdzone sposoby pielęgnacyjne, które pozwolą nam cieszyć się promienną cerą przez cały sezon.
19.03.2024 | aktual.: 19.03.2024 11:19
Czy poruszanie tematu przygotowania skóry na nadejście wiosny jest zasadne? Czy rzeczywiście nasza skóra wymaga zmiany traktowania wraz z nadejściem nowej pory roku? Zdecydowanie tak. Zimą jest narażona na niskie temperatury, wiatr, większe niż zwykle zanieczyszczenia powietrza, ogrzewanie, mniejszą dawkę witamin wynikającą z ograniczonej dostępności świeżych warzyw i owoców. Do tego dodajmy stosowanie "cięższych" kosmetyków, w tym np. tłustych kremów i kryjących podkładów, które mogą zalegać w porach skórnych. Widzisz więc, że skórze należy się porządne odgruzowanie po zimie. Jak to zrobić? Kluczowe są trzy aspekty: odpowiednia pielęgnacja, dobra dieta i wsparcie suplementacją.
Pielęgnacja
Wiosenna pielęgnacja powinna składać się z trzech etapów: oczyszczenia, nawilżenia i regeneracji. Włącz więc do swoich rytuałów regularne peelingi (wystarczy 1-2 razy w tygodniu), zaopatrz swoją kosmetyczkę w serum z kwasem hialuronowym i kremy bogate w takie witaminy jak A, C i E, które wspomagają proces regeneracji.
Peeling pozbędzie się martwego naskórka i oczyści zatkane pory. Jeśli obawiasz się podrażnień wywołanych peelingiem mechanicznym, sięgnij po ten enzymatyczny, w którym rolę czyścicieli przejmują enzymy. Zamiast ścierać naskórek, rozpuszczają go, ich działanie jest delikatniejsze, ale nie mniej skuteczne.
Kosmetyki z dodatkiem kwasu hialuronowego zadbają o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia na długi czas dzięki swoim niebywały zdolnościom wiązania wody. Cząsteczka hialuronu jest w stanie związać od 1000 do 4000 razy więcej wody, niż wynosi jej masa. Z kolei dodatek witamin w pielęgnacji (szczególnie tych przyjaznych skórze: A, C i E) pozwoli na efektywną walkę z wolnymi rodnikami, przebarwieniami i utratą jędrności. Przywróci skórze blask i promienny wygląd.
Suplementacja
O skórę warto także zatroszczyć się od środka, stosując odpowiednią suplementację. Twoja skóra będzie ci wdzięczna za regularne dostarczanie jej dawki kolagenu. Jest on jednym z podstawowych elementów budulcowych organizmu, niczym rusztowanie trzyma go w ryzach. Niestety już od ukończenia 25. roku życia jego poziom maleje.
Suplementacja kolagenu zadba o kondycję skóry, by była odpowiednio nawilżona. Wybierając kolagenowy suplement dla siebie, zwróć uwagę na nowość na rynku, jaką jest linia produktów Olimp Collagen™ . Wersja w proszku do rozpuszczenia w wodzie, oferuje przebadany klinicznie, hydrolizowany kolagen rybi ECOllagen®, wysoko przyswajalny i bezpieczny dla organizmu w dziennej porcji aż 5 000 mg. W produkcie znajdziesz aż 18 składników aktywnych, w tym cenne dla skóry składniki i witaminy, takie jak kwas hialuronowy, witaminy A, C i E oraz standaryzowane ekstrakty roślinne. Jedno opakowanie wystarcza na miesiąc codziennego stosowania. Proszek ma pyszny ananasowy smak i jest łatwo rozpuszczalny w wodzie. W linii Olimp Collagen znajdziesz również kolagenowe szoty zamknięte w poręcznej buteleczce, dzięki czemu bez problemu można je wszędzie ze sobą zabrać oraz czekoladowy baton z kolagenem, który może być Twoją zdrową przekąską w ciągu dnia.
Dieta
Wspominałyśmy już o witaminach, które szczególnie lubi nasza skóra: A, C i E. Szukaj ich nie tylko w kosmetykach, ale też w diecie. Włącz więc do niej: jajka, ryby morskie, oleje roślinne, marchew, jarmuż, cytrusy, żurawinę, kalafior, ziemniaki, pomidory, zboża, kaszę gryczaną i jęczmienną, orzechy.
Spożywanie produktów bogatych w witaminy A, C i E wspomoże prawidłowe funkcjonowanie skóry. Po kondycji cery można zauważyć, czego w naszej diecie jest za dużo. Zimą często pozwalamy sobie na więcej jedzeniowych grzeszków, nie ograniczamy się w jedzeniu słodyczy czy przetworzonego jedzenia, a to odbija się na naszym wyglądzie. Np. nadmierne spożycie cukru może się objawiać bolącymi wypryskami, szarą cerą, workami pod oczami, a nawet przerzedzonymi brwiami. Objawy są tak charakterystyczne i powszechne, że otrzymały nawet miano "cukrowej twarzy" (sugar face). Wiosną zwróć więc także uwagę na to, ile spożywasz cukru, soli i tłuszczy nasyconych i postaraj się zredukować tę ilość do minimum.