Trwa ładowanie...

Piękne paznokcie - poradnik nie tylko dla panny młodej

W dniu ślubu wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Nasz wygląd musi być perfekcyjnie dopracowany, liczy się każdy szczegół. Makijaż, fryzura. I ręce. A że sposób na dobrze pomalowane paznokcie jest uniwersalny, ten przewodnik przyda się zatem zarówno narzeczonej, druhnom, jak i wszystkim zaproszonym na ślub paniom.

Share
Piękne paznokcie - poradnik nie tylko dla panny młodejŹródło: Thinkstock
dqbth95

W dniu ślubu wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Nasz wygląd musi być perfekcyjnie dopracowany, liczy się każdy szczegół. Makijaż, fryzura. I ręce. A że sposób na dobrze pomalowane paznokcie jest uniwersalny, ten przewodnik przyda się zatem zarówno narzeczonej, druhnom, jak i wszystkim zaproszonym na ślub paniom.

Po pierwsze warto pamiętać o kilku zasadach. Im bardziej intensywny jest kolor lakieru, tym większej wprawy wymaga malowanie paznokci, bo tym lepiej widoczne będą wszelkie niedoskonałości malunku. Z tego względu najbezpieczniejszym wyborem dla niewprawnych rąk będzie lakier bezbarwny lub lekko różowy - nawet niedoskonale położony zleje się bowiem z kolorem paznokcia i nie uwidoczni braków w sztuce manikiuru. Poza tym lakier bezbarwny zawsze jest modny i elegancki.

Po drugie - ważne jest dobre przygotowanie płytki paznokcia do malowania. Tradycyjnie zalecano przez nałożeniem koloru przecieranie oczyszczonych paznokci zmywaczem, ale obecnie nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż coraz więcej zmywaczy zawiera substancje natłuszczające, które będą powodować nieładne rozkładanie się lakieru. Warto zatem upewnić się, że zmywacz nie ma olejków, albo po prostu umyć starannie ręce - odtłuszczenie paznokci przed malowaniem gwarantuje, że lakier się na nich ładniej ułoży.

dqbth95

Po trzecie - w ramach przygotowania paznokci do malowania pamiętać należy o usunięciu skórek, położony na nich lakier odpadnie i paznokieć będzie źle wyglądał. Najlepszym, bo najbezpieczniejszym sposobem jest odsunięcie skórek drewnianym patyczkiem - wycinanie grozić może pokaleczeniem się, a nawet zakażeniem. Można też przed przystąpieniem do malowania położyć na paznokcie warstwę pielęgnacyjnego lakieru podkładowego.

* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody! *Po czwarte - przystępując do malowania warto pamiętać o zasadzie, by nakładać lakier na środek paznokcia, a następnie rozprowadzić go równomiernie na całej powierzchni. Najlepiej ograniczyć się podczas malowania paznokci do trzech pociągnięć pędzla - im więcej, tym większe ryzyko, że część lakieru zdąży już podeschnąć i pędzelek zostawi na nim brzydkie ślady. Gdy lakier jest ciemny lub z brokatem, konieczne jest nakładanie co najmniej dwóch warstw. Pierwszą warto położyć jak najcieńszą, by szybko wyschła - a drugą dopiero po upewnieniu się, że pierwsza warstwa jest już sucha.

Po piąte – wykończenie. Można dodać lakierowi połysku przez nałożenie na pomalowane paznokcie jeszcze jednej warstwy lakieru bezbarwnego lub specjalnego środka do podkreślenia połysku, który przyspieszy też wysychanie. Gdy paznokcie wyschną, czas na zmycie wszelkich pozostałości lakieru, które znajdują się wokół paznokci. Istnieją już na rynku specjalne korektory, ale można użyć prostszej metody - usunąć lakier umoczonym w zmywaczu patyczkiem z watą, pozwoli on precyzyjnie oczyścić ręce.

Jeszcze inną prostą metodą, stosowaną w sytuacji awaryjnej - gdy nie ma pod ręką żadnych specjalistycznych narzędzi i środków - jest zmywanie naczyń! Lakier bowiem bardzo słabo trzyma się na skórze, więc podczas moczenia rąk odpadnie.

(weddingtv/ma)

dqbth95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqbth95
dqbth95