UrodaPiękny, nasycony makijaż. Używaj tych kosmetyków

Piękny, nasycony makijaż. Używaj tych kosmetyków

Piękny, nasycony makijaż. Używaj tych kosmetyków
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | djile
Sylwia Ścibak
27.04.2018 15:07, aktualizacja: 30.04.2018 11:37

Chcemy, by nasz makijaż wyglądał świetnie przez cały dzień lub całą noc, dlatego często korzystamy z różnych kosmetyków, które mają nam to umożliwić. Poniżej prezentujemy specyfiki do makijażu, które pięknie podkreślą urodę i długo pozostaną na swoim miejscu.

Kosmetyki wodoodporne

Skład kosmetyków wodoodpornych różni się nieco od składu preparatów tradycyjnych. Te kosmetyki nie są produkowane na bazie wody, lecz na bazie substancji oleistych, czyli np. specjalnych silikonów, żywic i naturalnych polimerów. Ich działanie polega na tym, że po nałożeniu na skórę wyparowują substancje lotne, a pozostaje sam pigment. Z tego względu termin ich przydatności jest zazwyczaj krótszy od terminu przydatności tradycyjnych kosmetyków.

Kosmetyki wodoodporne są trudno ścieralne i świetnie opierają się łzom oraz kroplom potu. Nie wszystkie z nich jednak będą odporne na zanurzenia w wodzie. W tym przypadku zawsze należy czytać oznaczenia. Znak "waterproof" zapewnia całkowitą ochronę przed wodą, a znak "water resistant" oznacza, że kosmetyk jest odporny jedynie przed zachlapaniami.

Obraz
© 123RF

Czerń tak głęboka jak nigdy przedtem

Jeśli często używamy czarnej kredki do oczu lub czarnego eyelinera, to chcemy, by kreski były piękne i miały bardzo nasycony kolor bez prześwitów. By to osiągnąć, nierzadko stosuje się orientalny kajal, zwany również kohlem. Jest to tradycyjny kosmetyk znany już od starożytności, który zapewnia długotrwały i bardzo nasycony makijaż z głęboką czernią. Warto wiedzieć, że do jego produkcji używa się naturalnych substancji, dlatego mogą go używać także kobiety z cerą wrażliwą i skłonną do uczuleń.

Forma też ma znaczenie

Jeśli do tej pory używaliśmy jedynie cieni w kamieniu, to czas na zmianę. Na rynku znajdziemy kosmetyki w kredce lub w kremie, które z reguły utrzymują się dłużej na powiece (oczywiście jeśli zastosujemy odpowiednie bazy). Tego typu cienie są łatwe w użytkowaniu, nie obsypują się przy nakładaniu i nie kruszą, a – co ważne – nadają się dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Obraz
© flickr.com | pete