ycipk-11rvq2

Pielęgnacja ciała latem - kosmetyki i zabiegi

Pielęgnacja ciała latem jest szczególnie trudna, ponieważ wysokie temperatury nie sprzyjają utrzymywaniu świeżości i optymalnego poziomu nawilżenia skóry. Do tego dochodzi także promieniowanie słoneczne, które wysusza skórę oraz przyczynia się do powstawania bruzd, przebarwień i zmarszczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podstawą w pielęgnacji ciała latem jest używanie kosmetyków nawilżających.
Podstawą w pielęgnacji ciała latem jest używanie kosmetyków nawilżających. (123RF)
ycipk-11rvq2

Antyperspirant na lato

Skuteczny i dobry antyperspirant jest atrybutem każdej kobiety w okresie letnim. Podstawą w pielęgnacji ciała latem jest utrzymywanie świeżości przez cały czas. Jest to bardzo ważny element, ponieważ poczucie świeżości wpływa na nasz komfort życia, a także poprawia nasze samopoczucie.

Antyperspiranty nie tylko neutralizują nieprzyjemny zapach potu, ale także neutralizują bakterie. Dodatkowo warto nosić ubrania z naturalnych materiałów (np. z bawełny), ponieważ zapewniają one odpowiednią cyrkulację powietrza.

ycipk-11rvq2

Balsam do ciało na lato

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji ciała w okresie letnim jest wybór odpowiedniego balsamu do ciała. Z myślą o upałach zdecydowanie najlepszą opcją jest postawienie na balsamy do ciała o lekkiej konsystencji. Ich zaletą jest to, że szybko się wchłaniają i pozostawiają skórę gładką na kilka godzin.

Dodatkowo należy wyposażyć się w balsam do ciała z filtrem ochronnym, którego zadaniem jest niwelowanie negatywnego wpływu promieniowania słonecznego na skórę całego ciała.

Peelingi w lecie

ycipk-11rvq2

Jednym z warunków pięknej i zadbanej skóry całego ciała jest regularne wykonywanie peelingów złuszczających martwy naskórek. Szczególnie polecane są peelingi chemiczne przy użyciu kwasów bezpiecznych w czasie intensywnego działania promieniowania słonecznego. Tego typu peelingi mają liczne zalety - nie tylko nawilżają skórę, ale także działają przeciwstarzeniowo.

Jednakże, jeśli zależy nam na pięknej opaleniźnie to zdecydowanie, powinniśmy zaniechać wykonywania tego typu peelingów, ponieważ wykazują one właściwości rozjaśniające.

Depilacja w lecie

Kobiety, którym zależy na pięknej opaleniźnie, powinny pamiętać, że niektóre metody depilacji nie sprzyjają utrzymywaniu pięknego, brązowego odcienia skóry. Dotyczy to w głównej mierze depilacji pastą cukrową, bowiem zawarty w niej sok z cytryny wykazuje właściwości rozjaśniające. Zamiast tego lepiej postawić na depilację woskiem lub depilację laserową.

ycipk-11rvq2

Pielęgnacja ciała latem a dieta

Bardzo ważną rolę w pielęgnacji ciała latem gra dieta, która powinna być bogata w owoce i warzywa. Najlepiej wybierać te owoce, które w swoim składzie zawierają dużo wody, by lepiej nawodnić organizm. Oprócz tego należy pamiętać o piciu dużej ilości wody - minimum to 2 litry wody na dzień.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11rvq2

ycipk-11rvq2
ycipk-11rvq2