ycipk-1eom0t

Nawilżanie twarzy. Krem nawilżający i inne metody

Nawilżanie twarzy jest podstawą codziennej pielęgnacji, o czym wiele kobiet niestety zapomina, co zazwyczaj skutkuje przesuszeniem skóry. Charakterystycznym symptomem odwodnienia skóry twarzy jest szorstkość i napięcie, a także nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Jak nawilżyć skórę od wewnątrz i na zewnątrz?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawilżanie twarzy jest podstawą codziennej pielęgnacji
Nawilżanie twarzy jest podstawą codziennej pielęgnacji (Shutterstock.com)
ycipk-1eom0t

Nawilżanie skóry twarzy — dlaczego jest tak ważne?

Wiele kobiet zapomina o regularnym nawilżaniu skóry twarzy zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym, świadczącym o przesuszeniu skóry, jest jej nadmierna szorstkość, której często towarzyszy uczucie ściągnięcia. Dodatkowo mogą pojawić się: pieczenie skóry, złuszczanie naskórka i podrażnienia.

Kobiety z suchą skórą w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na styl życia. Nie tylko niewłaściwa pielęgnacja może źle wpływać na stan skóry. Wśród częstych przyczyn odwodnionej skóry twarzy można wymienić:

ycipk-1eom0t
  • kawę,
  • alkohol,
  • papierosy,
  • niewłaściwą dietę,
  • brak wystarczającej ilości snu,
  • nadmierne narażenie na sytuacje stresogenne.

Co więcej, przesuszona skóra może być rezultatem zbyt dużej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dlaczego nawilżanie skóry twarzy jest tak bardzo ważne? Brak odpowiedniego nawilżenia zazwyczaj skutkuje powstawaniem zmarszczek, a także zmianami trądzikowymi.

Nawilżanie skóry twarzy od wewnątrz

ycipk-1eom0t

Zanim przystąpimy do wyboru odpowiednich kosmetyków do nawilżania skóry twarzy od zewnątrz, powinniśmy pamiętać o nawilżaniu skóry od wewnątrz. W tym celu należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Mowa tu głównie o piciu wody mineralnej (ok. 2 l dziennie), a także o włączeniu do swojej diety warzyw i owoców. Należy także ograniczyć: alkohol, papierosy, kawę i inne używki. Warto pamiętać, że pierwszym krokiem do pięknej skóry jest zdrowy tryb życia.

Krem nawilżający - jak wybrać?

ycipk-1eom0t

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy każdej kobiety jest krem nawilżający, który powinien być dopasowany do typu cery. Wbrew pozorom również kobiety ze skórą tłustą i trądzikową powinny stosować kosmetyki nawilżające, chociażby po to, by zachować balans pomiędzy preparatami o właściwościach przesuszających.

Dobry krem nawilżający do twarzy powinien zawierać substancje pochodzenia naturalnego. W jego składzie należy szukać: masła shea, oleju z awokado, ekstraktu z mango.

Nawilżanie twarzy przy użyciu kosmetyków pielęgnacyjnych powinno odbywać się dwuetapowo: w dzień i w nocy. Z tego powodu należy wyposażyć się w dwa różne kremy nawilżające: na dzień i na noc. Jest to istotne, ponieważ w dzień skóra twarzy przykryta jest makijażem i narażona jest na działanie różnych czynników (zanieczyszczeń powietrza, wiatru, promieniowania słonecznego), a w nocy może ona swobodnie oddychać i potrzebuje większego nawilżenia.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1eom0t

ycipk-1eom0t
ycipk-1eom0t