UrodaDepilacja laserowa w domu – jak wybrać depilator i wykonać zabieg?

Depilacja laserowa w domu – jak wybrać depilator i wykonać zabieg?

Depilacja laserowa w domu – jak wybrać depilator i wykonać zabieg?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
28.06.2018 16:38, aktualizacja: 02.11.2018 10:32

Depilacja laserowa to trwała alternatywa dla czasowych rozwiązań takich jak golenie maszynką czy depilacja woskiem. Dawniej możliwa była jedynie w salonach kosmetycznych, dziś również można wykonać ją w domu. Posłuży do tego ręczny depilator laserowy.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwanie niechcianego owłosienia. Wykorzystuje technologię IPS, czyli intensywnego pulsowania światła. Depilator laserowy przykłada się do skóry i poprzez działanie wiązką światła osłabia się cebulki włosków, a te w konsekwencji wypadają.

Zabieg depilacji laserowej należy powtarzać co 4 – 5 tygodni, od 3 do 6 razy. Depilacja dotyka bowiem dłuższych włosków, a więc po wyrośnięciu kolejnych należy wykonać ją jeszcze raz. Co ciekawe, o wiele łatwiej pozbyć się depilatorem laserowym włosów grubych i ciemnych, ponieważ to właśnie one wchłaniają najwięcej światła.

Jak wybrać depilator laserowy?

Depilator laserowy to, nie ukrywajmy, kosztowna inwestycja dlatego ważne, aby jego zakup był przemyślany. Domowy laser powinien przede wszystkim być wyprodukowany przez sprawdzonego producenta. Certyfikat bezpieczeństwa użytkowania jest esencjonalny, ponieważ mamy do czynienia z ingerencją w strukturę skóry. Depilatory laserowe zasadniczo mają opinie nieszkodliwych. Nie wywołują zmian skórnych, nie podrażniają, ani nie wysuszają skóry.

Decydując się na kupno domowego depilatora laserowego, warto wziąć pod uwagę taki, który posiada zestaw nakładek do depilacji poszczególnych miejsc na ciele. Poza tym w paczce z domowym laserem powinny znaleźć się okulary ochronne i ładowarka. Depilator laserowy powinien być również wyposażony w regulację intensywności emitowanych wiązek światła.

Cena depilatora laserowego do własnego użytku waha się od 1 500 zł do nawet 4 000 zł. To dużo, ale nierzadko właśnie tyle kosztuje seria zabiegów depilacyjnych w salonie kosmetycznym tylko na jedną partię ciała.

Zabieg depilacji laserowej w domu

Przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem samodzielnej depilacji laserowej należy zaniechać jakiegokolwiek innego rodzaju depilacji. Należy unikać też podrażnień wywołanych działaniem promieni słonecznych czy mocnymi peelingami do ciała. Skórę natomiast należy systematycznie nawilżać.

Tradycyjna depilacja jest teraz znacznie tańsza dzięki WP radarOkazji.

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej warto zrobić test na niewielkim obszarze skóry. Gdy wypadnie pozytywnie, można przejść do zabiegu. Należy zapoznać się też z zaleceniami producenta co do proponowanej intensywności światła dla poszczególnych części ciała. Depilator należy nagrzać, a następnie raz za razem przykładać do skóry. Po naciśnięciu guzika zostanie uwolniona wiązka światła, czego znakiem będzie krótki błysk. Po nim można przejść do kolejnego miejsca na skórze. Po zabiegu depilacji laserowej urządzenie najprawdopodobniej trzeba będzie naładować. Przechowywać w suchym, ciemnym miejscu. Domowa depilacja laserowa najczęściej nie jest wskazana w przypadku brwi i miejsc intymnych.

Po zabiegu depilacji laserowej skórę należy nawilżyć i przez jakiś czas stosować krem z filtrem UV chroniąc ją przed szkodliwym działaniem słońca.