Blisko ludziPierwsza Dama na wideospotkaniu. Internauci znowu pokusili się o krytykę

Pierwsza Dama na wideospotkaniu. Internauci znowu pokusili się o krytykę

Pierwsza sama uczestniczyła w kolejnym spotkaniu.
Pierwsza sama uczestniczyła w kolejnym spotkaniu.
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. JKY

10.02.2021 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Kornhauser-Duda mimo pandemii stara się być aktywna i działać społecznie. W ostatnim czasie miała szereg spotkań w Pałacu Prezydenckim z ważnymi osobami, a w niektórych przypadkach stara się również prowadzić rozmowy online. Tak było przed dwoma dniami, gdy pierwsza dama połączyła się z siostrami Kapucynkami pracującymi dla dwóch ośrodków.

Regularne spotkania pierwszej damy są bardzo szeroko komentowane. Ostatnio głośno było o wizycie w Pałacu Prezydenckim pani kapitan Szarzec-Tragarz, która niedawno przeszła na emeryturę. O wszystkim kolejnych krokach Agaty Kornhauser-Dudy informuje się na stronie oficjalnej prezydenta, Instagramie i Twitterze. Zwłaszcza w ostatnim wymienionym medium, często dochodzi do zażartej dyskusji internautów.

Wirtualne spotkanie pierwszej damy

Wirtualnym gościem Agaty Kornhauser-Dudy byli podopieczni z lubelskiego Domu im. Matki Weroniki. Pod opieką sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa znajdują się dzieci w wieku od 3 do 19 lat. Placówka pozwala na utrzymanie domowej atmosfery, każde z dzieci uczy się, wypełnia obowiązki i myśli o przyszłości. Drugimi gośćmi były także siostry z Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy. W ośrodku przebywają maluchy do 4. roku życia.

Siostry podchodzą do każdego podopiecznego z największą starannością i dbają o to, aby jak najszybciej trafił do rodziny adopcyjnej albo zastępczej. Każdy z domowników zostaje do momentu usamodzielnienia się, a Siostry starają się pomóc w rozwoju ich talentów.

Pierwsza dama rozmawiała nie tylko z prowadzącymi placówki siostrami, ale także starszymi podopiecznymi. Młodsze dzieci opowiadały o swoich codziennych zajęciach i nauce, z kolei nastolatki podzieliły się z pierwszą damą swoimi planami na nadchodzący czas. To nie pierwszy raz, gdy Agata Kornhauser-Duda porusza temat samotnych dzieci. Spotkanie miało na celu poruszyć ten ważny społecznie problem, ale w sieci pojawiły się kąśliwe komentarze.

Na Twitterze, gdzie wciąż pozostaje możliwość komentowania wpisów Kancelarii Prezydenckiej, internauci pozostawili nieciekawe komentarze. "Dama, ale żeście mnie rozśmieszyli", "Rozmawiała to chyba za dużo powiedziane, przecież wszyscy wiemy, że Agata nie mówi", "Dlaczego damulka nie przebierze się za kapucynkę? Więcej funduszy zostałoby dla poszkodowanych przez Anżeja dzieci", "Czy ktoś jeszcze wierzy w te brednie", "Kancelaria Prezydenta na poziomie telewizji śniadaniowej".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1117)
Zobacz także