Trwa ładowanie...

Pierwsze Komunie Święte przesunięte. Przez epidemię koronawirusa nie mogą odbyć się w terminie

Pierwsze Komunie Święte zostały przesunięte. Rodzice ze Szczecina już wiedzą, że będą zmuszeni odwołać rezerwację sal, na których wynajęcie zdecydowali się z rocznym wyprzedzeniem.

Share
Pierwsze Komunie Święte przesunięte. Przez epidemię koronawirusa nie mogą odbyć się w terminieŹródło: iStock.com
d1jh1ay

Pierwsze Komunie Święte zostaną przesunięte z powodu epidemii koronawirusa. Ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób dotyczy również "uroczystości religijnych".

Pierwsze Komunie Święte w Szczecinie przesunięte

Sale i restauracje na okres Komunii Świętych zwykle należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bardzo często nawet większym niż roczne. Wiele rodziców podjęło już decyzję dotyczącą wynajmu miejsca i wpłaciło zaliczki. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w tym roku Pierwsze Komunie Święte nie odbędą się w ustalonym wcześniej terminie.

Problemem jest zarówno aktualny zakaz organizowania zgromadzeń w grupach liczących powyżej pięćdziesiąt osób, jak i niepewność terminów, która wstrzymuje działania restauratorów. Trudno powiedzieć, czy w zaistniałej sytuacji rodzicom uda się odzyskać przedpłaty.

d1jh1ay

Jak podaje Sebastian Wierciak, reporter TOK FM ze Szczecina, w mieście Pierwsze Komunie Święte zostały odwołane do czasu zniesienia limitu 50 osób. Przeniesione zostaną również liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie.

Należy zaznaczyć, że Konferencja Episkopatu Polski nie ustaliła jeszcze daty Pierwszych Komunii świętych. Biskupi wciąż monitorują rozwój sytuacji. Nie wiadomo również, jak będzie wyglądała sytuacja w innych miastach Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jh1ay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jh1ay
d1jh1ay