ycipk-24g2ks

Pijesz herbatę przed snem? Musisz uważać na jeden szczegół

Podobno ciepły napój wypity wieczorem ułatwia zasypianie i relaksuje. I jest w tym ziarno prawdy. Inaczej sprawa ma się jednak w przypadku herbaty, która może nam wieczorem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Chyba że zastosujemy się do jednej ważnej zasady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie (Shutterstock.com)
ycipk-24g2ks

Herbata ma w sobie bardzo dużo teiny, która podobnie jak kofeina zawarta w kawie, działa pobudzająco. Najwięcej teiny znajdziemy w herbacie białej, najmniej – w czerwonej. O tym, jak herbata zadziała na nasz organizm decyduje jednak czas parzenia.

Zgodnie z badaniami, teina uwalnia się podczas pierwszych trzech minut parzenia herbaty. Później dołączają do niej garbniki, które neutralizują pobudzające działanie naparu i pozwalają się zrelaksować.

ycipk-24g2ks

Zobacz też: Uważaj, jak parzysz herbatę. Popularny błąd sprawia, że traci smak i właściwości

Dlatego jeśli chcemy uspokoić nasz organizm i ułatwić sobie zasypianie, jednocześnie nie rezygnując z ulubionego napoju, powinniśmy parzyć herbatę ponad 3 minuty. Najlepiej jednak zrezygnować z tego naparu przed snem i zamiast niego wypić napój na bazie uspokajających ziół, takich jak melisa czy lawenda.

ycipk-24g2ks
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24g2ks

ycipk-24g2ks
ycipk-24g2ks