Pilne zmiany w kuratoriach. Zwróciła się wprost do pracowników

Pilne zmiany w kuratoriach. Zwróciła się wprost do pracowników

Barbara Nowacka opowiedziała o planach ministerstwa
Barbara Nowacka opowiedziała o planach ministerstwa
Źródło zdjęć: © PAP | Szymon Pulcyn
13.12.2023 12:02, aktualizacja: 13.12.2023 12:32

W środę, tuż po zaprzysiężeniu, nowa ministra edukacji Barbara Nowacka podczas konferencji prasowej opowiedziała o planach na najbliższe tygodnie. Wystosowała też apel do nauczycieli.

13 grudnia br. Barbara Nowacka oficjalnie została ministrą edukacji w nowo powstałym rządzie Donalda Tuska. Urzędowanie rozpoczęła od konferencji prasowej, podczas której nakreśliła plan działania w najbliższym czasie.

Nowacka o planach resortu. Apel do nauczycieli

Barbara Nowacka podkreśliła, że wraz ze współpracownikami będzie przyglądać się programom nauczania, aby jak najszybciej wprowadzić w nich zmiany, które mają na celu zmniejszenie ich objętości.

Poruszyła też deklarowaną w kampanii wyborczej przez Koalicję Obywatelską kwestię odchodzenia od prac domowych. Zapowiedziała, że ten punkt zostanie przez nią spełniony. Przy okazji wystosowała apel do nauczycieli, szczególnie szkół podstawowych, aby nie zadawali dzieciom prac domowych na nadchodzące święta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kilka słów skierowała też do pracowników kuratoriów i wspominając o "partyjnych kuratoriach" zaznaczyła, że w najbliższych dniach nastąpią w tych instytucjach zmiany kadrowe. - Szkoła to musi być miejsce apolityczne - podkreśliła.

Pytania od dziennikarzy

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Nowacka powiedziała, że rozpocznie swoją pracę od audytu wydatków i procedur oraz od wspomnianych już zmian w kuratoriach. Zaznaczyła też, że jest otwarta na dialog ze związkami zawodowymi.

- To, czego najbardziej brakowało Ministerstwu Edukacji, to dialog. ZNP nie gościło zbyt często w tych murach. Chcę to zmienić. Dzieci uczą się tak samo, jak lata temu uczyli się rodzice - zmianę musimy podjąć wspólnie - powiedziała.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta