Trwa ładowanie...
d6fgc53
Materiał Partnera
Ludzie

Plan spłaty zadłużenia – pomoc osobom zadłużonym

Czy wiesz, że kobiety o wiele rzadziej popadają w długi aniżeli mężczyźni? Mit, zgodnie z którym panie wydają na zakupach, należy więc obalić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W przypadku zadłużenia warto poprosić o wsparcie eksperta
W przypadku zadłużenia warto poprosić o wsparcie eksperta (iStock.com)
d6fgc53

Okazuje się, że to właśnie my zachowujemy o wiele większy rozsądek w kwestii wydatkowania naszych pieniędzy. Jeśli jednak doprowadzimy do sytuacji, w której nie udaje nam się spłacić zaciągniętego zobowiązania, szukamy najlepszych sposobów na to, by jak najszybciej zażegnać finansowy kryzys. Sprawdź jak to zrobić.

Samodzielny plan finansowy

Kobiety dbają o swoje finanse. Te, które mają długi, wstydzą się tego i chcą jak najszybciej doprowadzić do ich spłaty. Warto przede wszystkim przyznać się do nieciekawej sytuacji finansowej i wziąć odpowiedzialność za zarządzanie własnym budżetem. Chcąc jak najszybciej pozbyć się zadłużenia, warto każdego miesiąca sporządzać plan wydatkowania.

d6fgc53

Czy wiesz, że według ekspertów finansowych każdy z Polaków może miesięcznie odkładać nawet 300 złotych? Niestety nadal jednak więcej wydajemy, niż zarabiamy, a to wszystko przez naszą rozrzutność. Wystarczy określenie finansowych priorytetów i wybieranie się na zakupy z listą konkretnych produktów, by pod koniec miesiąca w portfelu została nam nadwyżka pieniędzy, którą możemy przeznaczyć na spłatę długu.

Współpraca z ekspertem

Okazuje się, że pomoc osobom zadłużonym oferują także profesjonalne podmioty. Jedną z takich może być firma windykacyjna, która zgłosiła się z upomnieniem o spłatę przeterminowanej płatności. Warto, by dłużnik podjął z nią współpracę, bo chociaż windykator działa na rzecz wierzyciela, to nie są mu obojętne interesy dłużnika. Chodzi przecież o wypracowanie systemu, zgodnie z którym zobowiązanie zostanie wreszcie spłacone.

Pomoc osobom zadłużonym następuje przeważnie poprzez mediacje i negocjacje. To jedyna opcja na wypracowanie korzystnych warunków spłaty długu. Dłużnik może uzyskać możliwość spłaty zobowiązania w ratach albo zaprzestanie naliczania kolejnych odsetek. Dzięki windykacji miękkiej sprawa nie trafi też do sądu i nie będzie podlegać egzekucji komorniczej, która zawsze jest już ostatecznością i najgorszym rozwiązaniem dla obu stron postępowania, w tym również dla wierzyciela.

d6fgc53

Negocjacje z wierzycielem

Plan spłaty zadłużenia można zawsze wypracować w ramach indywidualnych rozmów. Negocjacje są jedyną opcją na wypracowanie dobrych warunków, dzięki którym wierzyciel odzyska swoją własność, a dłużnik będzie mógł wywiązać się z finansowego zobowiązania bez utraty płynności środków.

Co ciekawe, negocjacje można podejmować z każdym wierzycielem, bo każdemu zależy na zwrocie należności. Dłużnik musi zdać sobie sprawę, że kompromisy są w tym przypadku kwestią konieczną i to po obu stronach. Właśnie to jest najlepsza pomoc w spłacie zadłużenia i uregulowania swojej sytuacji finansowej.

Świadomość finansowa

Dobry plan spłaty długów jest możliwy jedynie przy zachowaniu odpowiedniej świadomości finansowej. Większą posiadają dzisiaj kobiety, ale widać wyraźnie, że tendencje te wzrastają korzystnie na rzecz Polaków ogólnie, bez względu na płeć.

Świadomość finansowa pozwoli nam nie zaciągać zobowiązań, których nie jesteśmy w stanie spłacać. Pozwoli nam też oszczędzać i korzystać tylko z własnych pieniędzy. Edukację finansową coraz częściej wdrażają między innymi banki, a wszystko w trosce o portfele swoich klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6fgc53

Podziel się opinią

Share
d6fgc53
d6fgc53