GwiazdyPo 21 latach na jaw wychodzi sekret Diany. Dotyczy jej ślubnej kreacji

Po 21 latach na jaw wychodzi sekret Diany. Dotyczy jej ślubnej kreacji

Po 21 latach na jaw wychodzi sekret Diany. Dotyczy jej ślubnej kreacji
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
05.10.2018 09:54, aktualizacja: 05.10.2018 12:12

Księżna Diana mimo że zmarła ponad dwie dekady temu, wciąż fascynuje. Ostatnio zainteresowanie wzbudził nieznany fakt o jej ślubnym stroju. Tajemnicę zdradzili jej współpracownicy.

Lady Di miała wiele sekretów, które wciąż wychodzą na jaw po jej tragicznej śmierci w Paryżu. Dopiero dziś okazuje się, że chciała przekazać coś ważnego w dniu ślubu. Projektanci stojący za jej niezwykłą suknią, przyznali, że zostawiła "wiadomość" w butach.

Mimo że obuwie ślubne było praktycznie niewidoczne, to miało dla niej większe znaczenie aniżeli suknia. Otóż, na jedwabnej podszewce w środku, ręcznie wyszyto inicjały przyszłych małżonków. I połączono je sercem.

Obraz
© Pinterest

Małe "C" (od imienia Karola)
i "D" miały być hołdem dla księcia i miłości, jaką Diana szczerze go darzyła. Projektant Clive Shilton uważa, że ten gest uspokajał Spencerównę, którą pamięta jako "bardzo nieśmiałą, słodką, uśmiechniętą dziewczyną". 19-latka martwiła się, że jest wyższa od Karola – stąd decyzja o stworzeniu butów na niskim obcasie. Praca nad nimi trwała pół roku. Efekt końcowy zwalał jednak z nóg, choć tylko nieliczne grono.

Pokryte 542 cekinami i 132 perełkami trzewiki robiły wrażenie na osobach, które je widziały. Pozostali, a więc miliony świadków na całym świecie, nie miało jednak o tym wszystkim pojęcia. Tym bardziej o wiadomości, którą kryły. – Gdyby Diana się potknęła, dostrzegliby te inicjały – powiedział Shilton.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl