Trwa ładowanie...

Po tę książkę sięgniesz latem!

Wyjątkowa. Seksowna. Zabawna. Powieść "Więcej niż pocałunek" wygrała w plebiscycie na najlepszą książkę roku 2018 największego portalu literackiego na świecie – Goodreads. Uzyskała przy tym bezprecedensową liczbę 45 tysięcy głosów! Ale już wcześniej, w ciągu zaledwie kilku tygodni, książka Helen Hoang stała się absolutnym bestsellerem, podbijając serca czytelników. Sprawdziliśmy, dlaczego właśnie o tej powieści mówi cały świat.

Share
Po tę książkę sięgniesz latem!Źródło: Materiały prasowe
d2gia2x

"Jedna z 50 najbardziej wyjątkowych powieści roku 2018" – obwieścił "Washington Post". "Jedna z najlepszych książek na lato" – dodawało "Elle". "Ta książka to o wiele więcej niż subtelna, porywająca opowieść. (...) To głęboka historia, która z pewnością odciśnie ślad w sercu każdego czytelnika" – pisały z kolei w internetowych komentarzach czytelniczki. W końcu "Więcej niż pocałunek" zdobyło Goodreads Choice Awards 2018, który jest bodaj największym na świecie plebiscytem czytelniczym. Brawurowy debiut Helen Hoang w głosowaniu internautów okazał się lepszy od powieści E.L. James, autorki "Pięćdziesięciu twarzy Greya" czy uważanej za mistrzynię literatury kobiecej Colleen Hoover.

Teraz głośny bestseller podbija także nasz rodzimy rynek. Polski wydawca kilka miesięcy przed premierą postanowił przeprowadzić nietypowy test powieści. Zamiast poddać ją wyłącznie wewnętrznej ocenie, rozesłał trzy pierwsze rozdziały także do 300 czytelników. Werdykt był jednoznaczny: ta powieść to wielki powiew świeżości, jakiego brakuje na polskim rynku wydawniczym. W "Więcej niż pocałunek" najbardziej podoba się fabuła, która w zręczny sposób łączy opowieść o miłości z tematami poważnymi.

Inspiracją do napisania powieści był zdiagnozowany w 2016 roku u Helen Hoang zespół Aspergera. Bohaterką jej książki jest trzydziestoletnia Stella, genialna matematyczka z Doliny Krzemowej, której tworzenie algorytmów wydaje się zdecydowanie prostsze niż nawiązywanie relacji z mężczyznami.

d2gia2x

Gdy potrzeba bliskości i presja ze strony matki zmuszają ją do zmiany sposobu myślenia, decyduje się na nietypową strategię działania. Wynajmuje mężczyznę do towarzystwa, który ma ją nauczyć współżycia. Tak poznaje Michaela. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter, a Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym.

Ta przezabawna historia pełna nietypowych miłosnych perypetii już wkrótce doczeka się filmowej adaptacji. Zaledwie kilka miesięcy po amerykańskiej premierze książki wytwórnia Lionsgate, mająca na swoim koncie głośne kinowe hity jak chociażby "La La Land", kupiła prawa do jej ekranizacji.

Tym, co wyróżnia powieść Hoang na tle innych, jest poruszana tematyka. Popkultura jak dotychczas raczej niechętnie w roli pierwszoplanowych bohaterów obsadzała postaci cierpiące na różnego rodzaju zaburzenia. Rzadko się też zdarzało, by cieszyły się one przy tym tak wielką sympatią odbiorców.

Media i recenzenci są zgodni: "Więcej niż pocałunek" to świetna historia o miłości, w której motywy psychologiczne przeplatają się z solidną dawką subtelnie rozegranych wątków erotycznych. To także opowieść o przemianie, walce z własnymi ułomnościami i swego rodzaju późnym dorastaniem. Pierwsze recenzje potwierdzają: powieść Helen Hoang będzie najgorętszą lekturą tego lata.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2gia2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gia2x
d2gia2x