Trwa ładowanie...
d4704v5

Po wizycie w solarium 20-latce zostały blizny na całym ciele. Teraz ostrzega innych

Modelka Ella Ravenscroft była przekonana, że korzystanie z solarium nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Zmieniła zdanie, gdy na jej skórze pojawiły się dziwnie wyglądające pieprzyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modelka żałuje, że korzystała z solarium.
Modelka żałuje, że korzystała z solarium. (Instagram.com)
d4704v5

20-letnia modelka podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych. Chce, by jej doświadczenie było przestrogą dla innych osób, lekkomyślnie i bez umiaru korzystających z solarium. Promienie ultrafioletowe drastycznie zwiększają ryzyko raka skóry. Ella co prawda nie zachorowała na tę chorobę, jednak na jej ciele pozostało wiele widocznych blizn.

– Dziewczęta i chłopcy, oto dlaczego to naprawdę ważne, by nie korzystać z solarium – pisze na Facebooku. – Miałam dwa malutkie pieprzyki na brzuchu, które urosły po tym, jak się opalałam. Nigdy nie sądziłam, że to może się stać, podobnie jak nie spodziewałam się, że zostaną zastąpione przez blizny – dodała dziewczyna.

Modelka zwraca uwagę na to, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę, że coś tak drobnego, jak pieprzyk, może spowodować raka. Prócz pieprzyków na brzuchu, usunięto jej jeden na plecach i kolejny poniżej piersi. – Jeśli pieprzyki cię swędzą albo rosną, koniecznie je zbadaj – apeluje.

d4704v5

Badania wskazują, że korzystanie z solarium przed 35. rokiem życia podnosi ryzyko wystąpienia nowotworu skóry nawet o 75 proc. W wielu krajach, np. w Niemczech i Szkocji, wprowadzono zakaz korzystania z solariów przez osoby niepełnoletnie. Podobne prawo wprowadzono w ubiegłym roku w Polsce - z solarium mogą korzystać w naszym kraju osoby, które skończyły 18 lat.

Zobacz też: Pieprzyki a rak skóry

d4704v5

Podziel się opinią

Share
d4704v5
d4704v5