UrodaPocieniowane włosy. Co warto wiedzieć o zaletach i wadach cieniowania włosów?

Pocieniowane włosy. Co warto wiedzieć o zaletach i wadach cieniowania włosów?

Pocieniowane włosy. Co warto wiedzieć o zaletach i wadach cieniowania włosów?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Agnieszka Krasa

13.06.2018 11:02, aktual.: 30.06.2018 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pocieniowanie włosy to ciekawsza alternatywa niż włosy ścięte na prosto. Przyjrzyjmy się bliżej tej modnej fryzurze dla pań i panów.

Pocieniowane włosy – zalety

Cieniowanie włosów nadaje efekt stopniowanej fryzury o optycznie powiększonej objętości. Nowe cięcie i uczesanie będą prezentować się najlepiej do kilku dni po wizycie u fryzjera, do którego będzie trzeba umawiać się regularnie, aby podtrzymać kształt pocieniowanych włosów i ułatwić sobie ich układanie oraz pielęgnację. Co jeszcze dają cieniowane włosy?

  • Pocieniowane włosy naturalnie podnoszą się u nasady, zyskując na lekkości i generalnie na objętości, co daje wrażenie świeżości i większej ilości włosów.
  • Cieniowanie wyraźnie wysmukla kształt twarzy.
  • Cieniowane włosy kręcone będą miały po ich wystopniowaniu zdecydowanie lepszy skręt, a loki będą się wówczas wydawały bardziej sprężyste.
  • Pocieniowane włosy to nie tylko sezonowy trend. To cięcie będzie świetnym, ponadczasowym pomysłem dla pań z długimi włosami, z włosami do ramion, a nawet z zawadiacko krótkimi włosami.
  • Cieniowanie u mężczyzn to także modne rozwiązanie. Warstwowe cięcie męskie wygląda dobrze w każdej stylizacji i wieku i odejmuje powagi nawet przy siwych pasmach.

Cieniowane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Szczotki i grzebienie, szampony i odżywki, kosmetyki do stylizacji i akcesoria - wszystko to i jeszcze więcej znajdziesz na WP radarOkazji.

Cieniowanie włosów – wady

Poznaliśmy już zalety cieniowania włosów, czas więc na wady tego rodzaju cięcia:

  • Pocieniowane włosy wykazują tendencję do większego puszenia się na całej długości oraz elektryzowania. Niekontrolowanie się także wywijają w niektórych miejscach.
  • Cieniowanie sprawia na ogół, że końcówki włosów mocniej się rozdwajają i kruszą, wymagając pielęgnacji ze zdwojoną siłą. Należy je suszyć zimnym powietrzem, aby odpowiednio domknąć łuski włosów i regularnie stosować olejek arganowy (do wcierania na rozdwojone końce).
  • Cieniowane włosy ciężej jest zapuścić.
  • Pocieniowane włosy ze znaczną różnicą długości poszczególnych pasm mogą się plątać i bardziej kołtunić.

Cieniowane włosy – dla kogo będą najlepsze?

Włosy ścięte na prosto to fryzura, którą kochają bloggerki modowe. Powstaje efekt cięcia od linijki, a robi się to również maszynką do włosów. W tej wersji włosy wyglądają świetnie zarówno rozpuszczone, jak i związane w kucyk czy zaplecione w warkocz, w opcji z grzywką albo i bez. Są jednak bardzo dociążone, mogą tracić na objętości i wyglądać na oklapnięte, co prezentuje się źle szczególnie na cienkich włosach. W przypadku włosów kręconych ściętych na prosto skręt sprawia wrażenie nieco słabszego.

Pocieniowane włosy to świetna opcja dla szczęśliwych posiadaczek włosów długich, gęstych, grubych, ciężkich, a przez to nadmiernie obciążonych na końcach. Cieniowane włosy doskonale wyglądają na tego rodzaju kosmetykach gwiazdy ”Przyjaciół”, Jennifer Aniston. Cieniowanie zdecydowanie pomoże również okiełznać rożnego rodzaju loki i fale, na krótszych oraz bardzo długich pasmach. Jeśli jednak masz włosy raczej krótsze, przykładowo do ramion, a na co dzień upinasz je w koki lub związujesz w modny koczek na czubku głowy, pocieniowane włosy się nie sprawdzą i będą wymykać się z wiązania czy misternego upięcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także