Blisko ludziPogrzeb Karla Lagerfelda. Bliscy uszanują jego ostatnią wolę

Pogrzeb Karla Lagerfelda. Bliscy uszanują jego ostatnią wolę

Pogrzeb Karla Lagerfelda. Bliscy uszanują jego ostatnią wolę

21.02.2019 11:30, aktual.: 21.02.2019 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak będzie wyglądał pogrzeb Karla Lagerfelda? Po śmierci projektanta świat mody pogrążony jest w żałobie. Dziś już wiadomo, że ostatnia wola projektanta zostanie uszanowana: nie będzie miał ceremonii i zostanie pochowany obok matki i życiowego partnera.

Pogrzeb Karla Lagerfelda: nie będzie ceremonii

Karl Lagerfeld wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że nie życzy sobie ceremonii pogrzebowej i chce zostać skremowany. Jego prochy mają być złożone wraz z prochami jego matki i jego życiowego partnera Jacques’a de Baschera, który zmarł w 1989 roku w związku z powikłaniami po AIDS. Miał 38 lat.

W biografii de Baschera Lagerfeld wyjawił, że jego matka została pochowana w "sekretnym miejscu", którego lokalizację zna tylko on.

– Pewnego dnia i ja tam spocznę. Ale nie chce pogrzebu, nic z tych rzeczy. Pewnego dnia pojawiłem się na świecie, pewnego dnia odejdę. Nie ma jednak pośpiechu – mówił projektant.

Rzeczniczka prasowa autorskiej marki Lagerfelda potwierdziła w rozmowie z francuską agencją prasową AFP, że bliscy i współpracownicy uszanują ostatnią wolę projektanta i pochowają go tak, jak sobie tego życzył.

Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego w jednym z paryskich szpitali. Projektant i dyrektor artystyczny domu mody Chanel miał 85 lat. Nieoficjalnie, przyczyną śmierci był rak trzustki.

Źródło: People

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)