Blisko ludziZostawiasz je w hotelu? Zdziwisz się, co robią z nimi pokojówki

Zostawiasz je w hotelu? Zdziwisz się, co robią z nimi pokojówki

Na hotelowych gości zazwyczaj czeka w pokoju zestaw kosmetyków - mydło, szampon, odżywka i żel pod prysznic. Każdy z produktów jest szczelnie zapakowany, aby nie było wątpliwości, że są higieniczne i używane po raz pierwszy. Okazuje się, że napoczęte kosmetyki nie trafiają do kosza. Co się z nimi dzieje?

Mało kto zdaje sobie sprawę, co dzieje się z hotelowymi kosmetykami
Mało kto zdaje sobie sprawę, co dzieje się z hotelowymi kosmetykami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

To tam lądują zużyte kosmetyki z hoteli

Hotelowe kosmetyki znajdują się w każdym pokoju. To od gości zależy, jak z nich skorzystają. Część osób zużywa je do końca, niektórzy zabierają je do domu, a inni zostawiają napoczęte opakowania w hotelu. Takie produkty nie trafiają jednak do kosza. Obsługa umieszcza je w specjalnym pojemniku. Gdy ten się napełni, właściciele obiektów przekazują je organizacji, które przetwarza odpady na cele charytatywne.

Kosmetyki, które trafiają do organizacji, są dezynfekowane, a następnie przerabiane na mydło. Produkt końcowy dostarczany jest osobom potrzebującym zupełnie nieodpłatnie. Pomysłodawcą tego procesu jest Shawn Seipler. Mężczyzna przekonał zarządców sieci hoteli, że to nie tylko pomocne, ale również zrównoważone podejście do zarządzania odpadami.

- Pewnego razu zauważyłem, że hotel zmieniał mydło każdego dnia, chociaż oczywiście nie miałem czasu, aby go wykorzystać do końca. Wyjaśnili mi, że jest to wymagane przez kierownictwo hotelu ze względu na status pięciu gwiazdek - mówi w nagraniu Shawn.

Pomoc dla najbardziej potrzebujących

Seipler oszacował straty, jakie ponosi hotel w związku z taką polityką. Z przerażeniem odkrył, że na wysypisko codziennie trafia około pięciu milionów jednostek mydła. Myśl o tym, jak wiele osób żyje w skrajnej biedzie i mogłaby skorzystać z kosmetyków, dała mu motywację do działania.

Shawn założył firmę "Clean The World". Rozpoczął działalność charytatywną, produkującą mydła z przetworzonych kosmetyków i dystrybuującą nowe produkty do wielu potrzebujących osób za darmo.

Dzięki prężnym działaniom Seipler dostarczył siedem milionów mydeł i 400 tys. zestawów z produktami higienicznymi. - Według statystyk niehigieniczne warunki zabijają każde dziecko na świecie co 15 sekund. Dlatego nie planujemy przestać - podsumował swoją działalność.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie