Blisko ludziPokonała anoreksję dzięki dziecku

Pokonała anoreksję dzięki dziecku

Pokonała anoreksję dzięki dziecku

07.08.2008 12:43, aktual.: 30.05.2010 23:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Nie chciałam mieć dzieci, bo nie podobało mi się, że stanę się gruba i duża".

Pewnej Brytyjce ciąża i urodzenie dziecka pomogły wygrać z anoreksją - podaje serwis BBC.

20-letnia Hayley Wilde z Blackpool zmagała się z zaburzeniami odżywiania od 11 roku życia. Pięć lat temu przeraźliwie chudej nastolatce, ważącej 32 kilogramy, lekarze oświadczyli, że zostało jej niewiele dni życia. W ciągu 3,5 roku, Wilde była w szpitalu jeszcze pięć razy. W najbardziej krytycznym momencie była ona karmiona przez rurkę.

Wszystko zmieniło się, kiedy w jej życiu pojawiło się dziecko. Stało się coś, czego nikt by się nie spodziewał - zdrowy chłopiec Michael przyszedł na świat w marcu tego roku. Ważył tyle co normalne dzieci - ponad 3,5 kilograma. Matka dziewczyny, Jane Wilde, twierdzi, że to cud. "Byłam z niej taka dumna. Radziła sobie doskonale w czasie ciąży, jadła porządne i zdrowe posiłki" - powiedziała. "Bałam się o nią początkowo, bo zdawała sobie sprawę, że przytyje, ale dobrze to przyjmowała" - dodała matka. Dziewczyna była tak dumna ze swojego brzucha, że nawet zrobiła sobie profesjonalną sesję fotograficzną podczas ciąży.

Hayley ma nadzieję, że jej doświadczenie pomoże innym kobietom zmagającym się z anoreksją. "Nie chciałam mieć dzieci, bo nie podobało mi się, że stanę się gruba i duża. Michael zmienił całkowicie mój sposób myślenia" - podkreśliła dziewczyna, której sylwetka nie straszy obecnie nadmiernym wychudzeniem.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także