Blisko ludzi"Policja to pośmiewisko i aparat represji". Policjant z Tarnowa napisał, jak wygląda jego praca

"Policja to pośmiewisko i aparat represji". Policjant z Tarnowa napisał, jak wygląda jego praca

Do internetu wyciekło pismo tarnowskiego policjanta, który postanowił odejść ze służby, bo "policja przestała spełniać swoje zadanie". Według niego, przełożeni zastraszają pracowników, i jest zbyt mało policjantów na służbie. W samym Tarnowie jest w tej chwili 15 wakatów.

"Policja to pośmiewisko i aparat represji". Policjant z Tarnowa napisał, jak wygląda jego praca
Źródło zdjęć: © Forum
Agata Porażka

09.08.2018 | aktual.: 09.08.2018 17:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku jest to już trzecia prośba o odejście ze służby w tamtym rejonie. Spory fragment raportu policjanta skupia się na braku możliwości pogodzenia pracy z życiem prywatnym, które właściwie przestaje istnieć, a tym samym wyklucza policjanta ze społeczeństwa. "Ponadto według mnie Policja przestała spełniać swoje zadanie, a stała się pośmiewiskiem i aparatem represji" - tak podsumowuje swoją wypowiedź rozgoryczony funkcjonariusz.

"Kolejnym problemem jest brak sił i środków przy natłoku zadań oraz nastawianie przełożonych, którzy nie potrafią zarządzać zasobami ludzkimi i próbują wymusić uległość funkcjonariuszy poprzez zastraszanie np. brakiem możliwości rozwoju zawodowego".

Przewodniczący NSZZ Policjantów w Małopolsce Grzegorz Gubała postanowił odpowiedzieć na zarzuty stawiane przez policjanta w Radiu Kraków, powołując się m.in. na to, że policja zawsze była, jest i będzie służbą bardzo zhierarchizowaną.

"Trzeba mieć odpowiednie właściwości psychiczne i fizyczne do tego, żeby potrafić się podporządkować jak i również wykonywać rozkazy, które są wydawane zgodne z prawem" - mówi Gubała. Dodaje też, że faktycznie czasem się zdarza, że pomimo uzyskania pozytywnego wyniku na testact psychologicznych, ktoś o nieodpowiednich predyzpozycjach może zostać policjantem. I potem chce odejść ze służby.

Rzecznik tarnowskiej policji, Paweł Klimek, odnosząc się do zarzutu represyjności podkreśla, że "Policja zawsze będzie represyjna, jesteśmy od tego, żeby stać na straży. Musimy w pewnym momencie zaprowadzić ład i porządek na naszych ulicach". Pytanie, czy represyjność powinna być dla policjantów odpowiedzią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (282)