"Policja to pośmiewisko i aparat represji". Policjant z Tarnowa napisał, jak wygląda jego praca

Do internetu wyciekło pismo tarnowskiego policjanta, który postanowił odejść ze służby, bo "policja przestała spełniać swoje zadanie". Według niego, przełożeni zastraszają pracowników, i jest zbyt mało policjantów na służbie. W samym Tarnowie jest w tej chwili 15 wakatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja w Tarnowie ma 15 wakatów
Policja w Tarnowie ma 15 wakatów (Forum)
WP

W tym roku jest to już trzecia prośba o odejście ze służby w tamtym rejonie. Spory fragment raportu policjanta skupia się na braku możliwości pogodzenia pracy z życiem prywatnym, które właściwie przestaje istnieć, a tym samym wyklucza policjanta ze społeczeństwa. "Ponadto według mnie Policja przestała spełniać swoje zadanie, a stała się pośmiewiskiem i aparatem represji" - tak podsumowuje swoją wypowiedź rozgoryczony funkcjonariusz.

"Kolejnym problemem jest brak sił i środków przy natłoku zadań oraz nastawianie przełożonych, którzy nie potrafią zarządzać zasobami ludzkimi i próbują wymusić uległość funkcjonariuszy poprzez zastraszanie np. brakiem możliwości rozwoju zawodowego".

Przewodniczący NSZZ Policjantów w Małopolsce Grzegorz Gubała postanowił odpowiedzieć na zarzuty stawiane przez policjanta w Radiu Kraków, powołując się m.in. na to, że policja zawsze była, jest i będzie służbą bardzo zhierarchizowaną.

WP

"Trzeba mieć odpowiednie właściwości psychiczne i fizyczne do tego, żeby potrafić się podporządkować jak i również wykonywać rozkazy, które są wydawane zgodne z prawem" - mówi Gubała. Dodaje też, że faktycznie czasem się zdarza, że pomimo uzyskania pozytywnego wyniku na testact psychologicznych, ktoś o nieodpowiednich predyzpozycjach może zostać policjantem. I potem chce odejść ze służby.

Rzecznik tarnowskiej policji, Paweł Klimek, odnosząc się do zarzutu represyjności podkreśla, że "Policja zawsze będzie represyjna, jesteśmy od tego, żeby stać na straży. Musimy w pewnym momencie zaprowadzić ład i porządek na naszych ulicach". Pytanie, czy represyjność powinna być dla policjantów odpowiedzią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również:
Policja wkroczyła do oddziałów fundacji pomagających kobietom
Przemoc, brud i wyzysk w pracy nad morzem. Historia Weroniki z Dziwnowa

WP
Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP