Pomysł na pokój dla dziewczynki. Gwiazdki, jednorożce czy domki?

Pomysł na pokój dla dziewczynki. Gwiazdki, jednorożce czy domki?
Źródło zdjęć: © iStock.com

14.11.2018 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowoczesny pokój dziecięcy powinien mieć motyw przewodni, który powtarza się w różnych elementach wystroju i sprawia, że wnętrze jest spójne pod względem aranżacyjnym. Aby wpaść na pomysł na pokój dla dziewczynki, wystarczy sięgnąć po modne gwiazdki, jednorożce albo domki i zinterpretować je, biorąc pod uwagę charakter i zainteresowania dziecka. Punktem wyjścia może stać się jeden mocny akcent dekoracyjny, np. fluorescencyjne naklejki na ścianę tworzące widok nocnego nieba.

Pomysł na pokój dla dziewczynki z motywem gwiazdek

Gwiazdki to uniwersalny motyw, który staje się źródłem pomysłów na pokój dla dziewczynki w każdym wieku. Możne nawiązywać do magicznego świata księżniczek albo fascynującej przestrzeni kosmicznej. Nadaje się więc zarówno dla małych marzycielek, jak i dziewczynek mających zadatki na naukowców.

Obraz
© iStock.com

Pokój w gwiazdki można mieć dzięki tapetom, zasłonom, poduszkom, kocom i pozostałym elementom pościeli, na których pojawia się ten wzór. Dla urozmaicenia wystroju warto również sięgnąć po gwiazdkowe girlandy, będące uroczymi elementami oświetlenia, oraz inne dodatki inspirowane ulubionym symbolem marynarzy, podróżników i... małych dziewczynek. Do kupienia są metalowe lampki biurkowe z drutu wygiętego w kształt gwiazdki oraz kule obrotowe – projektory rozświetlające sufit deszczem ciał niebieskich.

Pomysł na pokój dla dziewczynki z motywem jednorożców

Jednorożce w aranżacji wnętrz cieszą się popularnością już od kilku sezonów, głównie za sprawą filmu animowanego "My Little Pony". Pomysł na pokój dla dziewczynki z motywem jednorożców można wcielić w życie dzięki kolorowym rysunkom, obrazkom, plakatom i naklejkom na ścianę przedstawiającym piękne postaci z bajkowego świata. Warto pamiętać o umieszczeniu gdzieniegdzie również akcentów tęczowych, np. w postaci poduszek, wykładziny dywanowej lub zagłówka łóżka, gdzie pojawia się wielobarwny łuk.

Obraz
© iStock.com

Motyw jednorożców w aranżacji pokoju dziewczęcego skłania również do tego, by wykorzystać elementy dekoracyjne o kształcie korony. Mogą nimi być uchwyty do mebli, jak również małe lustra dekoracyjne do przyklejenia na ścianę. Warto pamiętać o wyznaczeniu półki na wystawę figurek z jednorożcami, które kolekcjonuje każda mała miłośniczka księżniczek Twilight Sparkle, Luny i Celestii.

Pomysł na pokój dla dziewczynki z motywem domków

W pokojach dla dziewczynek jako elementy dekoracyjne pojawiają się często drewniane domki – nieodłączne elementy modnych aranżacji w stylu skandynawskim. Mogą one służyć jako półki do zawieszenia na ścianie bądź jako duże regały do ustawiania książek i zabawek. Domki takie oprócz tego, że mają funkcję czysto praktyczną, stają się również wymarzonymi akcesoriami do zabawy. Dziewczynka, które kolekcjonuje małe mebelki dla lalek, bez trudu zaaranżuje półki jako przytulne mieszkanka i wprowadzi tam swoich zabawkowych lokatorów.

Obraz
© iStock.com

Mocnym trendem w stylu skandynawskim jest również umieszczanie zadaszenia nad łóżkiem dziecięcym]. Nierzadko przyczepia się do niego baldachim – dodatek, o którym marzy każda mała księżniczka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także