Trwa ładowanie...

Popularne imię odeszło do lamusa. Polacy już nie chcą tak nazywać chłopców

Trendy przychodzą i odchodzą. Mówi się, że wszystko w modzie już było. Podobnie jest w przypadku imion. Zyskują i tracą na popularności. Od kilku lat obserwuje się większe zainteresowanie klasycznymi imionami. Dlaczego zatem to, niegdyś tak popularne, nie jest chętnie używane?

Kiedyś to imię było bardzo popularneKiedyś to imię było bardzo popularneŹródło: Adobe Stock
do60pwv
do60pwv

Wybór imienia dla dziecka bywa nie lata wyzwaniem. Niektórzy rodzice są zdecydowani i od razu wiedzą, jak nazwą swoją pociechę. Inni zastanawiają się i poszukują najlepszej opcji. Te popularne 3-40 lat temu nie są już obecnie tak chętnie nadawane. Jak się okazuje, niegdyś popularne imię - Tomasz, zostało wybrane w pierwszej połowie 2022 roku zaledwie 500 razy. Wyszło z mody na dobre?

To imię nie jest już tak popularne

Rządowy portal dane.gov.pl sporządził listę najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w pierwszym półroczu 2022 roku. Jak wynika z rankingu, imię Tomasz, kiedyś tak częste, dzisiaj jest rzadkością. Od stycznia do czerwca bieżącego roku nadano je bowiem niespełna 500 chłopcom. Najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom w pierwszej połowie tego roku było imię Antoni - otrzymało je aż 3431 dzieci. W pierwszej piątce znalazł się także Jan, Aleksander, Franciszek i Nikodem.

Tomasz - charakterystyka imienia

Tomasz to imię pochodzenia aramejskiego. Co ciekawe, wywodzi się od słowa "toma", czyli podwójny. Imię to przeszło długą drogę - od greki, przez łacinę, aż do innych języków. W tym do języka polskiego. Uznaje się je za imię biblijne - nosił je apostoł Tomasz, określany "niewiernym".

do60pwv

Według serwisu Wielka księga imion, Tomasz jest osobą inteligentną, kulturalną, uczciwą i subtelną, a przy tym bardzo praktyczną. Łatwo odnosi sukcesy i ma dar zjednywania sobie ludzi. A to w tych czasach niezwykle cenne. Pasjonuje go praca i rodzina. Swoim bliskim poświęca się w stu procentach. Jest oddany, ufny i bardzo odpowiedzialny. Zwykło się uważać, że osoby o imieniu Tomasz, świetnie poradzą sobie w takich zawodach, jak: polityk, dziennikarz, reżyser, biznesmen.

Imieniny Tomasza obchodzone są aż 13 razy w roku: 28 stycznia, 7 marca, 14 maja, 22 czerwca, 3 lipca, 22, 23 września, 2, 19 października, 18 listopada, 21, 29, 30 grudnia.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Imiona w dynastii Piastów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
do60pwv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do60pwv