Porównał Hołownię i Witek. "Nie obrażając Polski"

Porównał Hołownię i Witek. "Nie obrażając Polski"

Robert Kozyra ocenił Szymona Hołownię
Robert Kozyra ocenił Szymona Hołownię
Źródło zdjęć: © AKPA
28.11.2023 12:32, aktualizacja: 28.11.2023 12:55

Wielu Polaków bacznie śledzi obrady Sejmu pod przewodnictwem nowego marszałka, Szymona Hołowni. Tym razem głos w tej sprawie zabrał Robert Kozyra, który przed laty zasiadał w jury programu "Mam talent". Jak ocenił swojego kolegę ze stacji? Porównał go z byłą panią marszałek.

Od kiedy Szymon Hołownia został wybrany nowym marszałkiem Sejmu, każde jego wystąpienie jest później szeroko komentowane w sieci. Oceniają go nie tylko politycy, ale również osobistości z polskiego show-biznesu. Robert Kozyra również postanowił wypowiedzieć się w tej kwestii. W rozmowie z Plejadą zdradził również, co myśli o Elżbiecie Witek, która pełniła tę funkcję przed założycielem partii Polska 2050.

Robert Kozyra ocenił Szymona Hołownię w roli nowego marszałka Sejmu

Nie jest tajemnicą, że Robert Kozyra oraz Szymon Hołownia się znają. Obaj występowali w programie "Mam talent". Dziennikarz chętnie zabiera głos w ważnych jego zdaniem kwestiach, zarówno dotyczących polskiego show-biznesu, jak i polityki. Tym razem nie mogło być inaczej.

- Szymon jest inteligentnym facetem, ale oczywiście nowa rola to jest sprawdzian. To jest całkiem inne środowisko. Trzymaliśmy za niego kciuki, ale zastanawialiśmy się, jak się w tym odnajdzie. Biorąc pod uwagę, że wiemy, że ta część PiS-owska na pewno nie będzie pomagająca, sympatyzująca, a wręcz przeciwnie będzie rzucała kłody pod nogi, to zdał egzamin celująco - zdradził Robert Kozyra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak widać, krytyk muzyczny nie szczędził swojemu koledze słów uznania. Przy okazji podkreślił także, że być może jego przeciwnicy go nie docenili.

- To jest oczywiście nowe doświadczenie dla niego, ale widać, że PiS nie będzie miał tak łatwo, jak myślał, że będzie miał - zaznaczył dziennikarz.

Przy okazji Robert Kozyra porównał pracę nowego marszałka Sejmu oraz wystąpienia jego poprzedniczki, Elżbiety Witek.

- Myślę też, że takie osoby jak Elżbieta Witek być może w końcu zobaczą, jak można taką funkcję sprawować z godnością, z honorem, nie obrażając Polski - skwitował Kozyra.

Z show-biznesu do polityki?

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić celebrytę robiącego karierę w polityce. Obecnie jednak sytuacja ta nikogo nie dziwi.

- Ronald Reagan był w show-biznesie i był jednym z najlepszych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Zełenski to samo — był w show-biznesie. Stał się nie tylko prezydentem Ukrainy, ale i mężem stanu - zaznaczył dziennikarz.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (126)
Zobacz także