Trwa ładowanie...
d29eb8w

Pracujące matki są bardziej zestresowane. Naukowcy mają pewność

Macierzyństwo to źródło nie tylko radości, ale też dodatkowego stresu. Okazuje się jednak, że jest jeden czynnik, który może sprawić, że młoda mama będzie musiała mierzyć się z dodatkowym napięciem. Badania nie kłamią.
Share
matka
matkaŹródło: Fotolia
d29eb8w

Naukowcy z Manchester University przebadali 6250 kobiet różnych narodowości. Sprawdzili poziom stresu, z jakim muszą zmagać się na co dzień. Wyeliminowali jednak takie czynniki stresogenne jak pochodzenie, otoczenie i uwarunkowania genetyczne. Wzięli pod uwagę tylko sytuację rodzinną i zawodową.

Z ich badań wynika, że niepracujące matki są o 18 proc. bardziej zestresowane niż kobiety bezdzietne. Ta liczba robi wrażenie? To jeszcze nie koniec. Kiedy do macierzyństwa dorzucimy pracę zawodową w pełnym wymiarze godzin okazuje się, że poziom napięcia wzrasta o 40 proc. w stosunku do kobiet, które nie mają dzieci.

d29eb8w

Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że pracujące mamy cały swój wolny czas poświęcają pracy na "drugim etacie", czyli zajmowaniu się domem i dziećmi. Dlatego często brakuje im chwili dla siebie, żeby mogły odetchnąć i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Matki szybciej się starzeją

d29eb8w

Podziel się opinią

Share
d29eb8w
d29eb8w