Blisko ludziPrezent na komunię 2019. Co kupić na ostatnią chwilę?

Prezent na komunię 2019. Co kupić na ostatnią chwilę?

Prezent na komunię 2019. Co kupić na ostatnią chwilę?

18.05.2019 14:40, aktual.: 18.05.2019 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sezon komunijny w pełni. Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą to nieodłączny element tego niezwykłego dnia. Podpowiadamy, co kupić w 2019 roku z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą 2019

Pierwsza Komunia Święta to w ciągu roku trzeci co do wielkości okres wzmożonych zakupów. Wiele osób zastanawia się, co kupić, żeby trafić w gusta dziecka, tak by na zawsze zapamiętało podarunek. Wybór prezentu na Pierwszą Komunię Świętą nie jest rzeczą łatwą. Rodzice chrzestni, dziadkowie i wujkowie często prześcigają się w wymyślaniu drogich podarków.

Lata, w których najbardziej pożądanymi prezentami na komunię były m.in. rowery czy zegarki, odeszły już do lamusa. Aktualnie wielu młodych ludzi oczekuje z okazji Pierwszej Komunii Świętej m.in. na quada czy tableta. Oprócz tradycyjnych pamiątek jak medalik lub krzyżyk na łańcuszku, często kupowane są również modlitewniki. Najmłodsi jednak najbardziej doceniają gadżety elektroniczne.

Prezenty na komunię 2019. Ile wydać?

W ubiegłym roku "Rzeczpospolita" oszacowała, że w sezonie komunijnym wydatki Polaków sięgają nawet 4 mld złotych. Rodzice chrzestni przeznaczają na nie średnio niemal 1,2 tys. zł, a pozostali goście po około 600 zł - wynika z badania, dotyczącego tego, ile kosztuje komunia rodziców i gości, przeprowadzonego na zlecenie firmy Provident Polska.

Prezenty na komunię 2019. Co kupić na ostatnią chwilę?

Często pojawiającym się prezentem komunijnym jest smartwatch, którego cena zaczyna się od 100 złotych, a kończy na 2 tys. złotych. Dobrym rozwiązaniem jest także tablet, ceny wahają się od 200 do 3 tys. złotych. Coraz częściej na liście pojawia się dron. Najpopularniejsze to te latające, ale są również jeżdżące lub pływające. Cena od 400 złotych do 1,5 tys. złotych. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się też deskorolki elektryczne oraz konsole do gier. Dostępne są w różnych wariantach i cenach.

Jednak, jeśli nie zdążymy kupić prezentu na Pierwszą Komunię Świętą, to zawsze ratuje nas koperta z pieniędzmi. To dobry pomysł zwłaszcza, jeśli dziecko zbiera na "większy" prezent, albo kiedy nie jesteśmy pewni, czy podarek trafi w jego gust.

Dziecku przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej należy jednak wytłumaczyć, że to nie prezenty są w tym dniu najważniejsze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)