Trwa ładowanie...

Medaliki i krzyżyki na Komunię Świętą. Co warto wręczyć dziecku?

Nadchodzi okres Komunii Świętych. Podekscytowane dzieci i rodzice z pewnością już szykują się do tego wyjątkowego dnia. Nieodłącznym elementem przyjęcia sakramentu jest pamiątka i symbol wiary, którą pociecha będzie nosić przez lata - medalik lub krzyżyk.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Medaliki i krzyżyki na Komunię Świętą. Co warto wręczyć dziecku?Źródło: APART
ds2mrkw
ds2mrkw

Pierwsza Komunia Święta. Wyjątkowy dzień dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta to szczególny dzień dla każdej osoby wierzącej. To moment, w którym wierny po raz pierwszy przyjmuje Eucharystię. Dzieci przystępujące do tej katolickiej uroczystości szykują się do niej przez cały rok i zawsze ubrane są w wyznaczony sposób. W niektórych parafiach obowiązują alby, w innych z kolei dziewczynki przywdziewają białe sukienki, a chłopcy eleganckie garnitury. Prócz strojów, ważne są także dodatki, które dodają strojom okreśonego charakteru. Najczęściej sięga się po biżuterię z motywami religijnymi w formie medalików i krzyżyków, które symbolizują wiarę i przynależność do społeczności Kościoła.

Medaliki i krzyżyki. Co warto wybrać?

Szukając dla pociechy wyjątkowego podarunku, który założy podczas Pierwszej Komunii Świętej, do wyboru masz dwie możliwości - medalik oraz krzyżyk. W niektórych rodzinach jest tradycja, która ustala ten wybór, jednak najczęściej decyzja zależy od płci dziecka. Niepisana umowa mówi, że chłopcy zazwyczaj noszą krzyżyki, a dziewczynki medaliki. Taka biżuteria często jest prezentem od rodziny lub chrzestnych i ma być piękną pamiątką na całe życie. Warto więc, by wykonana była z metali szlachetnych, na przykład złota lub srebra. Wtedy zyskujemy gwarancję, że będzie pięknie wyglądać przez wiele lat.

APART
Źródło: APART

Medaliki. Zawieszka idealna dla dziewczynki

Medaliki to zawieszka, która najczęściej wręczana jest dziewczynkom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Powieszona na cienkim, pasującym łańcuszku, staje się pięknym akcesorium na tak wyjątkową okazję. Medaliki zazwyczaj są niewielkie i przedstawiają Matkę Boską. Tradycyjnym i ponadczasowym kształtem jest owal, jednak bez wysiłku znajdziesz model, który jest oryginalny i nieszablonowy. Cena zależy oczywiście od wagi i rodzaju użytego kruszcu, lecz bez wątpienia wśród oferty znajdziesz idealny prezent dopasowany do twojego budżetu.

Krzyżyki. Uniwersalna i skromna biżuteria

Jeśli poszukujesz czegoś innego niż medalik lub planujesz podarować zawieszkę chłopcu, możesz zdecydować się na zakup krzyżyka. Taka biżuteria jest bardziej minimalistyczna, jednak również występuje w sklepach w wielu odsłonach. Dla chłopca idealny będzie krzyżyk prosty i klasyczny, najlepiej niezbyt ciężki i dominujący. Krzyżyk dla dziewczynki może być z kolei bardziej ozdobny, wysadzany drobnymi kamieniami, szlifowany lub rzeźbiony.

APART
Źródło: APART

Złoto i srebro. Na jaki materiał warto się zdecydować?

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj zawieszki, kolejnym krokiem jest wybór materiału, z którego będzie wykonana. Zarówno w przypadku krzyżyków, jak i medalików, do wyboru mamy złoto, srebro albo łączone materiały. Złoto jest uważane za bardziej wyraziste i odświętne, ale jest także bardziej wytrzymałe niż srebro. Za lepszy kruszec trzeba niestety zapłacić nieco więcej - złota biżuteria jest droższa niż ta wykonana ze srebra. Osoby, które planują zakup biżuteryjnego podarunku i mają nieco mniejszy budżet, mogą natomiast wybrać srebro, które świetnie będzie pasować, aby nosić je na co dzień. Opcją dla osób, które nie wiedzą na którą barwę się zdecydować jest kompromis, czyli połączenie żółtego i białego złota, które w duecie prezentują się bardzo ciekawie i nietuzinkowo.

Wyjątkowy dzień i pamiątka na całe życie

Przyjęcie sakramentu dla dziecka jest zawsze dużym przeżyciem. Odświętny strój i podniosły nastrój tego wydarzenia sprawiają, że czuje się szczególnie. W dzisiejszych czasach ważne okazują się również podarunki związane z tą okazją. O ile moda na komputery, rowery, quady i inne gadżety wręczane jako prezent jest kontrowersyjna, o tyle biżuteria z pewnością przetrwa długie lata i zawsze będzie kojarzyła się z niezwykłymi okolicznościami. Nawet jeśli dziecko nie będzie nosić naszyjnika na co dzień, zawsze będzie on uznawany za cenną pamiątkę, nawet w dorosłym życiu.

APART
Źródło: APART
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

ds2mrkw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds2mrkw