WP

Prezydent Filipin nazywa obywatelki "sukami". Posunął się o wiele kroków za daleko

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte znowu wykazał się brakiem szacunku do kobiet. Podczas zorganizowanej w Pałacu Malacañang w Manili ceremonii, która miała na celu docenić udział kobiet w służbach, obraził obywatelki swojego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rodrigo Duterte znany jest jako mizoginista
Rodrigo Duterte znany jest jako mizoginista (Forum)
WP

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte słynie z ostrych wypowiedzi. Zwłaszcza w stosunku do kobiet. Głowa państwa wielokrotnie była krytykowana za mizoginię.

Na ostatnio zorganizowanym wydarzeniu, na którym miał docenić udział kobiet w wojsku oraz policji, i ich zasługi na rzecz bezpieczeństwa kraju, posunął się znowu za daleko. Duterte określił nieprzychylne obywatelki słowem: "puta", co w tłumaczeniu oznacza "suka" lub "ku..a".

Powiedział również, że kobiety chcą ograniczyć mu wolność swobodnej wypowiedzi. "Krytykujecie każde moje zdanie, każde słowo!" - skwitował.

WP

To nie pierwsze takie wystąpienie prezydenta. Wielokrotnie z jego ust padały seksistowskie i zarazem wulgarne wypowiedzi. W 2017 roku tłumaczył, że bierze na swoje barki odpowiedzialność za żołnierzy, którzy zgwałcą do trzech kobiet.

Zasugerował również wojskowym, by nie zabijali komunistycznych rebeliantek. Polecił natomiast strzelać im w pochwy, dodając, że bez nich i tak będą "zupełnie bezużyteczne".

Kiedy był jeszcze burmistrzem miasta, podczas wystąpienia w 2016 roku przypomniał wydarzenie z 1989 roku. Wówczas w Davao City doszło do zabójstwa australijskiej misjonarki. Wcześniej kilku mężczyzn zgwałciło ją w niewoli. Duterte żałował, że nie był w grupie tych mężczyzn, tłumacząc, że ta kobieta była "taka piękna" i to "wielka strata".

Pomimo jawnej mizoginii w grudniowym sondażu aż 76 proc. obywateli poparło Rodriga Duterte.

WP

Źródło: theguardian.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #przestańsiędziwić POMÓŻ

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP