GwiazdyPrezydent Obama pisze dla dzieci

Prezydent Obama pisze dla dzieci

Prezydent Obama pisze dla dzieci
Źródło zdjęć: © Eastnews

14.09.2010 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

16 listopada ma ukazać się w USA w sprzedaży książka dla dzieci
opowiadająca o wybitnych postaciach z historii Stanów Zjednoczonych, której autorem
jest...prezydent Barack Obama.

16 listopada ma ukazać się w USA w sprzedaży książka dla dzieci opowiadająca o wybitnych postaciach z historii Stanów Zjednoczonych, której autorem jest...prezydent Barack Obama.
Niewielka książka "O Tobie śpiewam: List do moich Córek" (Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters) zawiera opowieści o 13 wybitnych Amerykanach, m. in. pierwszym prezydencie George'u Washingtonie, legendarnym graczu w baseball Jackie Robinsonie i artystce Georgii O'Keefe.

Wydawca Alfred Knopf (Random House Children's Books) odmówił ujawnienia kim są bohaterowie pozostałych 10 opowiadań. Książka, z ilustracjami znanego rysownika Lorena Longa, przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 lat wzwyż.

Na okładce liczącej 40 stron książki znajduje się rysunek Longa przedstawiające dwie córeczki prezydenta Obamy - Sashę i Malię przechadzające się po trawniku z ich psem Bo.

Obama nie jest pierwszym prezydentem USA, który napisał książkę dla młodych czytelników. W 1995 r., po ponad 10 latach od opuszczenia przez niego Białego Domu, ukazała się książka z bajką Jimmy'ego Cartera "Maleństwo Snoogle-Fleejer" (The Little Baby Snoogle-Fleejer).

Theodore Roosevelt opublikował w 1895 r., zanim został prezydentem "Opowieści o bohaterach z amerykańskiej historii" (Hero Tales from American History), nieco podobne do książki Obamy.

Pierwszy nakład książki Obamy wyniesie 500 tys. egzemplarzy a jej cenę ustalono na 17,99 dol.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także